Vánoční atmosféra u vás doma aneb pět tipů, jak na výzdobu

Ve většině domácnosti již hospodyňky řeší výzdobu, která umocní vánoční atmosféru. Přinášíme vám pět tipů, jak takovou výzdobu pojmout. Vytvořit vánoční atmosféru není zase tak složité. Ale rozhodně to nepůjde jen pomocí cukroví, baněk a stromečku. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to – v jednoduchých pěti krocích.

1. Osvětlení

Bez světýlek to není prostě ono. A rozhodně nejde pouze o světélkující stromeček. Podělit se o vánoční atmosféru můžete i s okolím tím, že světýlka umístíte také do oken. Led osvětlení prostě k útulné, pohodové atmosféře patří. A Vánoce jsou o pohodě a klidu. Pořiďte si tedy světélkující řetězy, LED svíčky, lucerničky a další blikající parádu.

2. Dveře

Vánoční výzdoba patří také na dveře. A nejen ty venkovní. Ozdobit můžete i interiérové dveře. Pověste na ně věnec či jinou vánoční dekoraci. Pokud by vám vadilo bouchání dřevěné girlandy, při otevírání a zavírání dveří, zkuste látkovou vánoční dekoraci.

3. Okna a parapety

O vánoční atmosféru se můžete podělit i s ostatními. Zvenku jde vidět, když na okna umístíte nějakou výzdobu. Ať už jde o světýlka, svícny, nálepky na okna s vánočním motivem, zavěšené lucerničky a další dekorace. Prázdné parapety by působily asi smutně, nezapomínejte i na ně. Opatřete květináčům vánoční obaly, přidejte svíčky, lucerničky a další dekorace.

4. Stůl

Vánoční dekorace patří i na stůl. Ať už ten jídelní nebo konferenční v obývacím pokoji. Mohou to být zdobné tácky s cukrovím a dalšími dobrotami, adventní věnec, ubrousky s vánoční tématikou, svícen, větvičky ve vázičce, baňky ve skleněné míse apod. Dekorací na stůl existuje velké množství, každý dle svého gusta. Stačí trocha kreativity, snahy a estetického cítění a z běžně prostřeného stolu je rázem místo pohody, pro všechny přítomné.

5. Vánoční stromeček

Vánoční stromeček je takový základ. A je úplně jedno, zda jde o malinký stromeček postavený na komodě nebo velký strom, dotýkající se stropu. Dokonce jsou momentálně v módě stromečky, které se věší na stěnu – nezabírají tak místo v malých interiérech, případně je ocení majitelé nezbedných domácích mazlíčků či zvědavých malých dětí.

Tipy na závěr

  • Používejte co nejvíce přírodních dekorací – šišky, větvičky, sušené ovoce, dřevěné figurky

  • Používejte látkové ubrusy a prostírání – působí víc útulněji

  • S barevností to moc nepřehánějte

  • Pamatujte, že méně někdy znamená více – snažte se o střídmost

  • Vánoční dekorace můžete vyrábět i sami ze zbytků látek a papíru