I malý balkon může nabídnout velmi příjemné posezení

I malý balkon je lepší, než žádný. Nabízí možnost jak pěstovat aspoň drobné květiny, tak bylinky a vytvořit příjemné místo pro odpočinek a relaxaci. Užít si na něm můžete sluníčko i večerní romantiku se sklenkou vína. Aby byl balkon příjemným místem, je potřeba na tom trochu zapracovat.

Balkonový nábytek

Na malý balkon se bezpochyby hodí drobný a skladný nábytek. Na masivní zahradní nábytek zapomeňte. Dnes je možné pořídit balkonové soupravy, které odpovídají limitovaným podmínkám balkonu. Případně lze koupit stoleček i židličky nebo balkonovou lavici zvlášť. Také existuje možnost vytvořit si něco sám nebo na zakázku. Do malého prostoru lze využít i skládací nábytek nebo alespoň sklápěcí stoleček.

Osvětlení pro příjemný večer

Jestliže si chcete na balkoně užít i příjemnou večerní atmosféru, pořiďte si nějaké stylové osvětlení. Může to být světelný řetěz, ale i dotyková světla či různé lampičky a svíčky na baterie, které blikají a vypadají velice realisticky. Světýlka vytvoří skvělou romantickou a pohodovou atmosféru.

Doplňky: k večernímu posezení si nezapomeňte pořídit i plédy/přehozy. Přeci jen už je večer chladno a deka se bude hodit. Popřípadě můžete mít deky vždy připravené v úložném boxu, který může zároveň sloužit k sezení nebo jako stoleček.

Dekorace

Aby byl balkon útulný, vezměte na pomoc dekorace. Ať už jde o zajímavý květináč či květináče, zmiňované lucerničky, větrník, zvonkohra nebo hezká soška. Možností existuje spousta. Hezkou dekorací jsou nejen kytky, ale i bylinky. Moc to ovšem nepřehánějte, ať zbytečně nezmenšujete již malý prostor. Malou balkonovou zahrádku lze řešit i vertikálně nebo pomocí závěsných systémů, aby nezabírala místo. K zastínění a pro vytvoření soukromí můžete použít i záclonky, závěsy či roletky, které hned plní i dekorační úlohu. Skvěle vypadá i kobereček. 

Fotografie: Thespruce, Layjao