Věci ve vašem domově, které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Víte, které to jsou?

Přemýšlíte o věcech, které mohou být ve vaší domácnosti špatně? Co všechno může nést spoustu bakterií, zárodků a nemocí, které vás mohou ohrozit na zdraví? Od mikroskopických bakterií až po skryté plísně, prachové roztoče a všechny druhy toxinů. Je nutno mít na paměti, že vaše zdraví může být velmi snadno ohroženo. Jaké věci v domácnosti mohou negativně ovlivnit vaše zdraví?

Výrobky pro čištění domácnosti

Výrobky pro úklid a čištění vaší domácnosti mají tendenci být zabaleny s chemikáliemi. Složky v těchto produktech se spojují s reprodukčními poruchami, astmatem, poruchami hormonů či dokonce rakovinu. Toxické zatížení, kterému tělo pravidelně vystavujeme, může mít negativní vliv na vaše zdraví.

Otvírák na konzervy

Předmět jako každý jiný, říkáte si. Jenže vzpomeňte, co s ním uděláte? Otevřete konzervu, vložíte zpátky do zásuvky a tak to jde znovu a znovu, celé měsíce, někdy dokonce i roky! Podle studií, které analyzovaly nástroje v kuchyni, se právě na otvírácích na konzervy objevily bakterie salmonely a E.coli. Předtím, než otvírák vložíte zpět do zásuvky, opláchněte jej v horké mýdlové vodě a odstraňte všechny zbytky jídla a nečistoty.

Předložky před vanou

Zamyslete se, jak často je desinfikujete a čistíte? Mnoho lidí na ně zapomíná, denně je využívá, když na ně ještě mokrými nohami šlape, ale čistit je nečistí. Objevují se v nich roztoči a často plísně, protože právě voda, která v nich zůstává, plesniví a podporuje růst bakterií.

Sprchové hlavice

Studie z univerzity v Coloradu analyzovaly na padesát sprchových hlavic a ukázalo se, že třetina z nich byla napadena bakterií Mycobacterium avium. Mnozí si myslí, že sprchové hlavice nemohou být špinavé nebo se na nich nemohou objevovat bakterie, protéká jimi dennodenně voda. I tak mohou být špinavé a napadeny bakteriemi, které mohou mít vliv na infekce plic, dušnost, kašel a slabý imunitní systém.

Obrázek: naturallivingideas.com