Chytré hospodyně přidávají do pračky 3 kuličky alobalu. Finta, kterou si střeží jako oko v hlavě, povýší praní na jinou úroveň

Fotografie: BydlímeÚtulně

Pračka je důležitou součástí našeho domova a nikdo si už bez ní nedokáže představit život. Díky tomuto triku s alobalem její fungování ještě vylepšíte.

Na trhu praček je toho tolik co nabídnout, že vybrat ten správný model trvá příliš dlouho. Všechny pračky mají stejnou funkci, ale každá má něco jiného navíc. Na tom jejich výrobci vydělávají nejvíce, a proto je tak těžké si vybrat ideální stroj, který bude vaší domácnosti vyhovovat. Jenže pračka může být sebevíce dobrá, ale jakmile se jen trochu opotřebuje, již není tak efektivní jako na začátku. Vyzkoušejte proto tento trik s alobalem.

Alobal jako výtečný pomocník

Oblečení nebude vždy tak svěží a voňavé a prací prostředek může na tmavém oblečení zanechat bílou skvrnu. U značkových aviváží je často uváděno, že zabraňují elektrickému nabití oblečení. I když si takové aviváže kupujete, může se stát, že po vyprání máte oblečení tak nabité elektřinou, že si ho skoro nemůžete obléknout. Může to být velmi nepříjemné, protože z této elektřiny lidem nejen létají vlasy, ale pokud se někoho dotknete, můžete způsobit silný výboj. Existuje velmi jednoduché řešení, jak se elektrickému nabíjení vyhnout.

Alobal má doma snad každý člověk. Odtrhněte z něj čtyři větší kousky a poté z něj udělejte čtyři kuličky. Ty dejte do pračky mezi oblečení a pračku zapněte na běžný režim, který používáte. Po prvním použití zjistíte, že vaše oblečení je svěží, čisté a vůbec se nenabíjí elektřinou. A tyto kuličky jsou tak odolné, že je můžete používat až půl roku. Nemá smysl utrácet peníze za drahé produkty slibující zázraky, když je po ruce mnohem praktičtější a levnější řešení.

Další využití alobalu v domácnosti

Hliníková fólie má spoustu dalších využití, o kterých možná nevíte. Samozřejmě nejčastěji se kupuje za účelem pečení nebo balení jídla, ale má i spoustu jiných a dobře využitelných funkcí. Díky hliníkové fólii si můžete například usnadnit žehlení. Desku stačí pokrýt alobalem a překrýt látkovým potahem. Během žehlení bude fólie odrážet teplo, což urychlí žehlení. Oblečení se bude jevit jako vyžehlené z obou stran. Hodí se také na snadnější vyleštění a vyčištění stříbra.

Fotografie: Pixabay

S alobalem lze odstranit i připáleniny. Připálený hrnec, připálená pánev, nevzhledné dno plynové konvice, skleněná žáruvzdorná miska nebo špinavý grilovací rošt nejsou pro alobal žádný problém. Abyste se zbavili připáleniny, stačí černé zbytky odstranit trochou mycího prostředku a drcenou hliníkovou fólií. Hliníková fólie bude fungovat jako ocelová vlna, ale nepoškrábe žádný povrch. A s pomocí alobalu také můžete nabrousit například hodně tupé nůžky.

Zdroj: Crispbot

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]