Zapomeňte na nudnou bílou a zvolte na zdi netradiční dekorace

Řeklo by se, že obyčejné steny jsou odsouzeny k tomu, že budou nudné. To ale není pravda. Vhodné dekorace na zeď je zajímavě vylepší. A nemáme na mysli jenom to, že je natřete konkrétní barvou. Podívejte se s námi na několik zajímavých a hlavně originálních tipů, které vám ukážou, jak interiér své nemovitosti vylepšit a jak dát sbohem prázdným bílým stěnám.

Co takhle kniha?

Bílá zeď doslova svádí k tomu, že z ní můžete vytvořit originální knihu. Chce to sice mnoho času a trpělivosti, ale když se dílo povede, bude vypadat opravdu velmi originálně. Přesvědčte se sami. Tak co říkáte, pustíte se do toho také, nebo si netroufáte?

Válečkové vzory jsou hitem

Další možností, jak může vypadat dekorace na zeď, je využití takzvaných válečkových vzorů. Stačí koupit unikátní malířský váleček, který je vytvoří. Stačí po zdi jezdit odshora dolů a budete vytvářet originální motivy. Výběr možností je v tomto případě opravdu bohatý.

Zkuste netradiční obraz

Myslíte si, že dekorace na zeď v podobě obrazu je klasikou? V tomto případě ne, jelikož nejde o úplně obyčejný obraz. Jeho základem je sprchová zástěna. Ta byla napnuta na dřevěnou konstrukci a potom pověšena na zeď. A jak to vypadá? Velmi originálně a zajímavě.

Samolepky si vyrobte

Samolepky na zeď jsou známou klasikou. Co ale v případě, že je nechcete kupovat, ani si vyrábět složité motivy? Nemusíte. Stačí kousek černé lepicí pásky, kterou používají elektrikáři. Tu následně nalepte na zeď a budete jenom zírat, jak ji lze vylepšit.

Můžete se vydat i dalšími cestami. Tyto pásky se prodávají v několika barevných odstínech, což přímo svádí k tomu, že budete zajímavě improvizovat a že budete vytvářet opravdu velmi originální motivy. Ani tady se fantazii meze rozhodně nekladou.

Stačí provázek

Proč hledat složité cesty, když to jde i jednoduše. Postačí pár hřebíků, které natlučete do zdí. Na ně navažte provázek, ten propojte a na něho poté třeba pomocí kolíčků pověste rodinné fotky. Vznikne originální dekorace, kterou bude každý obdivovat.

Proč klasicky malovat?

Je tu další zajímavý postup, jak se dá vaše zeď vylepšit. Pokud je v tuto chvíli nudná bílá, využijte toho. Kupte několik barevných odstínů a nařeďte je vodou více, než je v návodu. Tak, aby byla barva hodně tekutá. A co potom? Jednoduše ji nastříkejte na svou stěnu, aby vytvořila tyto motivy. Klidně o to můžete požádat třeba svoje děti. Jistě rády pomohou.