Velmi jednoduchý způsob, jak otevřít konzervu bez použití otvíráku

Fotografie: Freepik

Plechovky bez snadné otevírání jsou velkým nepřítelem a nepříjemností pro všechny, kdo u sebe nemají klasický otvírák. Naštěstí existuje způsob, jak se do takové plechovky dostat i s pomocí obyčejného vybavení.

Jak na otevření plechovky bez otvíráku

Možná si říkáte, že otevírat plechovku bez pořádného otvíráku není nic pro vás a raději máte hlad. Jenže někdy jsou situace, kdy se do takto zavřené plechovky s tuňákem či jiným druhem potraviny prostě dostat musíte. V takovém případě se vám bude hodit následující návod, díky kterému plechovku snadno otevřete. Potřebovat k tomu budete hladký povrch v podobě kamene či kusu silnice z pevného betonu.

Fotografie: Freepik

Návod na otevření plechovky bez otvíráku

Protože plechovku bez otvírku často potřebujeme otevírat v situacích, kdy u sebe nemáme ani žádné jiné vybavení, rozhodně nebudou fungovat rady zaměřené na využití šroubováku či podobného nářadí.

Zkrátka jde o otevření zdánlivě nedobytné hliníkové pevnosti pokud možno bez použití speciálního nářadí. I tak však existuje funkční způsob, který vám s tím hravě pomůže. Řeč je o využití obyčejné hladké plochy v podobě betonu a podobně.

Jak postupovat?

Pokud máte konzervu, kterou potřebujete otevřít, zkuste si najít kus rovného betonu. Následně se snažte jednou stranou třít plechovku o beton a zjemnit tak upevnění víčka. Po pár vteřinách této snahy je cílem dosáhnout požadovaného výsledku, kdy plechovka půjde otevřít jenom za použití tlaku. Zkuste tak plechovku pevně sevřít mezi rukama a zatlačit protilehlé strany proti sobě. Uvedeným tlakem by mělo dojít k tomu, že víčko víceméně samo odskočí a plechovka tak bude otevřena elegantně a bez nutnosti používat žádné speciální nástroje a vybavení. Jde tak o ideální návod hlavně pro situace, kdy skutečně nemáte jinou možnost a nejste schopni poradit si jiným způsobem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]