Větrání v koupelně: Tipy, jak zajistit optimální kvalitu vzduchu

Fotografie: AdobeStock / Epovdima

Správné větrání je obecně důležité, ve vlhké koupelně je ještě důležitější. Zajistit dostatečnou výměnu vzduchu může být v místnostech bez oken složité. Nabízí se však pár praktických tipů, které vám pomohou.

Přirozené větrání

Když v koupelně chybí okna, může se zdát až skoro nemožné zbavit se vlhkého vzduchu. Je to však velmi důležité, příliš vlhký vzduch podporuje vznik plísní. Snažte se vyhnout velmi dlouhým horkým sprchám – omezíte tak tvorbu páry. I přesto je třeba správně vyvětrat. Nejjednodušší je vytvořit průvan. Dveře do koupelny nechte otevřené a ve vedlejší místnosti otevřete okno. Nezapomeňte zavřít dveře do ostatních místností, aby vzduch cirkuloval správně a vznikl potřebný průvan.

Odvlhčovač vzduchu

Zmíněným způsobem lze zajistit odvětrávání koupelny. V některých případech však může být nedostatečné. V interiéru pak zůstává stále nadbytek vlhkosti a vzniká tak nepříjemné klima. Pokud se vám zdá, že je v koupelně příliš vysoká relativní vlhkost, pořiďte si odvlhčovač vzduchu. Ten sice nezajišťuje větrání, ale zbaví vás problémové vlhkosti. Ideální je model, který změří vlhkost a automaticky se v případě potřeby zapne. Nezapomínejte k tomu i větrat, alespoň výše zmíněným způsobem.

Efektivní výměna vzduchu

Pro perfektní větrání se vyplatí pořídit ventilátory do koupelny. Jejich instalace je poměrně nenáročná a lze ji provést i dodatečně. Není tedy třeba provádět rozsáhlou rekonstrukci, abyste si mohli užít kvalitní ovzduší v celém interiéru. K dispozici jsou i moderní modely, které jsou chytré a nabízí spoustu skvělých funkcí.

Větrání v interiéru nepodceňujte. Vysoká vzdušná vlhkost představuje značnou komplikaci, proto je důležité ji řešit. Základem je efektivní odvětrávání, nicméně pomoci může i odvlhčovač vzduchu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*