Zbavte se jednoduše vodního kamene. Skrytého škůdce, který může způsobit řadu problému

Ničí pračky, žehličky, rychlovarné konve. Nevypadá hezky asi v koupelně na umyvadle či kohoutku ve vaně. Vodní kámen se tvoří nezávisle na tom, jak často spotřebič využíváme. Prostě se po nějakém čase objeví všude, co je ve styku s vodou a dělá neplechu. Také nechcete používat chemii, která je velmi drastickým řešením a často ničí i povrchy, ze kterých má odstranit pouze kámen? Máme pro vás rady, jak se vodního kamene zbavit jinak!

Rychlovarnou konvici osvobodí ocet

Ocet možná nemá mnoho lidí v lásce. Má svoji specifickou chuť i vůni, ale pozor! V boji s vodním kamenem je jednička.

Nalijte do konvice trochu octu – pozor, ocet dost vyběhne! Poté, co ocet projde varem, nechte konvici pár hodin ještě stát. Poté ocet vylijte a alespoň dvakrát převařte čistou vodu – zamezíte tak nechtěné octové vůni vaše čaje či kávy. A ještě tip: Pokud do octu nasypete trochu soli, efekt umocníte.

A co baterie ve sprše či na umyvadle?

Koupelna je další místo, kde hospodyňky bojují s vodním kamenem. Nejen že ulpívá na vodovodních bateriích, zaleze i do škvír na vaně nebo do trysek u sprchové hlavice. Zde máme opět jako pomocníka ocet. Hlavici odmontujte a nechte ji odmočit v octové vodě.

Co se týče baterií, také pomůže ocet. Tentokrát však namočte do octu hard a ten poté omotejte kolem míst, odkud chcete vodní kámen odstranit. Čím déle to necháte působit, tím lépe – a ještě lépe uděláte, když sem tam hadr vyměníte nebo znovu namočíte do octu. Vše posléze opláchněte teplou vodou.

Obrázek: pixabay