Vsaďte na koberce: zútulní nejenom dětský pokoj

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Pamatujete si na období, kdy se v každé české domácnosti vyskytoval koberec? Plovoucí podlahy, linolea a další typy podlah se snaží koberce vytlačit ze záře reflektorů, ale žádný materiál nedokáže nahradit ten pocit, kdy se postavíte na koberec a pocítíte teplo od podlahy a je vám příjemně. 

Jaký další efekt, kromě zútulnění, koberce na interiér mají?

Koberec pro lepší akustiku a rozvoj dětské osobnosti

Kromě toho, že koberce místnost zútulní, zlepší také její akustiku. A zároveň s tím i sníží hluk v místnosti a potěší sousedy pod vámi. Lepší akustiku oceníte například v obývacím pokoji, zejména pokud se rádi díváte na televizi a chcete si vychutnat co nejlepší zvuk. A snížení hluku se zase vyplatí v dětském pokoji, protože děti při hraní umí vytvořit opravdu hodně hluku. A abyste dětem pomohli rozvíjet jejich znalosti a dovednosti, vsaďte na dětské koberce, které mohou posloužit i jako podložka na hraní.

Chůze po měkkém povrchu i při vaření

Ačkoliv doporučovat pořízení koberce do kuchyně není zcela vhodné, běhouny v blízkosti kuchyňské linky jsou praktické. Při vaření a mytí nádobí se budete pohybovat po měkkém povrchu, a kdyby náhodou došlo k nehodě, dají se skvrny z běhounu odstranit parním čističem nebo i speciálním mýdlem na skvrny.

Stálá vlhkost v místnosti

Nemusíte bydlet ve skleníku, abyste preferovali vlhký vzduch. Zejména v panelákových bytech je v topné sezóně obtížné udržet vlhkost vzduchu na přijatelných hodnotách. Naštěstí právě koberce zvyšují přirozenou vlhkost v místnosti, a díky nim se vám bude lépe dýchat. Zapomeňte na čističky vzduchu a další zařízení, dejte přednost koupi koberce.

Koberec je skvělou investicí nejenom v případě, kdy si chcete nějakou místnost v domácnosti zútulnit, ale také zlepšují akustiku, snižují hluk a pomáhají udržovat příjemnou vlhkost vzduchu v místnosti.