Co vše o vás prozradí zařízení bytu?

Možná tomu nebudete věřit, ale to, jak máte zařízen svůj domov, o vás prozradí mnohé. I psychologové potvrzují, že zařízení bytu odráží osobnost člověka. Když se nad tím člověk zamyslí, tak to dává smysl. Většinou se obklopujeme tím, co máme rádi a jaký chceme vyvolat dojem.

Pohodlí pro společenské typy

Společenské typy osobností, které nerady tráví volný čas o samotě, dávají přednost teplým barvám, velkému a prostornému stolu s mnoha židlemi, kde se může sejít více lidí. Upřednostní větší sedací soupravu s polštářky a dekorativními prvky, které zaujmou příchozí. Navíc má větší společnost možnost, pohodlně se usadit a nikam nepospíchat.

Fotografie pro citově založené

Lidé citově zaměření dávají přednost suvenýrům z cest, dekoracím, které dostali od blízkých, obklopují se fotografiemi rodiny a z dovolených. Pokud je však na fotografiích převážně jejich tvář, jde spíš o samolibost a narcismus.

Uzavřené typy lidí

Uzavření lidé mají rádi neutrálnost, praktičnost, barvy v odstínech černé, šedé, hnědé a bílé. Takto poznáte jedince, kteří neradi ukazují své city a spíš je skrývají. Interiér mají spíš minimalisticky a prakticky zařízen. O člověku hodně vypoví dokonce už okenní prostor.

Okenní prostor

Okna zahalená záclonami, závěsy, žaluziemi prozrazují, že nekomunikujete přímo, ale prostřednictvím vhodně zvolených a pěkných slov. Bráníte si tak intimitu a nemáte potřebu vystavovat se na obdiv.

Rustikální styl

Rustikální styl si oblíbili svědomití lidé, jež mají rádi plány a špatně se vyrovnávají se změnami. Nejraději se obklopují starožitnostmi a stylem sedláckých chalup. Mají rádi přírodu, kvalitu, léty ověřené věci. Zkrátka tím, co funguje.

Jak poznat single muže?

Interiér single muže bývá až na nepořádek pastvou pro oko. Rád se obklopuje designovými kousky, podle jeho zaměření. U umělce to budou staré knihy, sochy a jiná dílka. Nejde-li o umělce, dá přednost tomu, co je mu blízké, ale vždy to bude něco echt. Hlavně elegantní a zajímavé. Třeba inovativní nábytek, nejnovější model televize, obývací stěna s LED osvětlením apod. Muži velmi rádi vystavují své symboly statusu.

Byt zařídil někdo jiný?

Ať jste se nastěhovali do hotového nebo vám byt zařizoval bytový designér, nebudete se v něm patrně cítit úplně dobře, pokud nekoresponduje s vaší osobností. I mistr tesař se někdy utne. Pokud máte stálou potřebu něco měnit, zdobit, pak patrně není váš byt zařízen v souladu s vaší osobnosti. Jestliže by tomu tak bylo, nebudete mít potřebu stále měnit. To co funguje a plní svou funkci, přeci člověk nemá potřebu opravovat.

Obrázek: pixabay.com