Díky těmto tipům zvládnete úklid domácnosti rychle a efektivně

Úklid není v domácnostech moc oblíbenou činností. Mnoho lidí jím často tráví zbytečně moc času, a to kvůli řadě chyb. Ty mohou vést dokonce i k tomu, že samotný úklid není tak dokonalý, jak by měl být. Jak se obojímu vyvarovat? Naučíme vás několik triků.

Čištění toalety

Zde by měl být úklid samozřejmou prioritou. Jak zajistit, aby byla toaleta hygienicky čistá? Ona štětka by nikdy neměla být v nádobce s vodou. A po jejím použití je třeba nechat ji oschnout. Jinak hrozí, že bude doslova líhní bakterií a při úklidu nedojde k tomu, že budete bakterie likvidovat, ale dojde naopak k tomu, že je budete spíše roznášet.

Zapomínání na řadu míst

Úklid by měl být pokud možno dokonalý. Jsou ale místa, na která se často zapomíná. A jedním z takových je i držák zubního kartáčku. Problémem je to, že není nijak chráněný, stejně jako to, že je na něm neustále určitá vlhkost jak ze vzduchu v koupelně, tak po čištění zubů. Proto věnujte pozornost i jemu. Nebo ještě lépe – nepoužívejte ho a kartáček uchovávejte v zásuvce.

Mytí studenou vodou

Další chyba, kvůli které není úklid efektivní, je to, že používáte studenou vodu. Vždy je třeba používat teplou, jelikož to má několik výhod. Díky ní lépe povolí nečistoty, dokáže lépe zahubit řadu bakterií a virů, stejně jako umí lépe rozpouštět tuky a mastnotu. S teplou vodou je úklid, ale i mytí nádobí rychlejší, efektivnější a jednodušší.

Zanedbávání spotřebičů

Úklid by měl být zaměřen také na vaše spotřebiče. I ty vyžadují péči. Příkladem je jak myčka nádobí, tak se může jednat také o vaši pračku. Zde pamatujte na to, že rizikovými místy je jak gumové těsnění, tak je to také dávkovač prádla, kde není nouze o různé plísně.

Vytváření nečistot

Mnohdy vám úklid zabere více času jenom proto, že nečistoty sami vytváříte a neodstraňujete je hned, když vzniknou. Například nečistoty na sporáku je vhodné odstranit hned, jak vzniknou. Dále si pamatujte, že do dřezu by nemělo patřit žádné jídlo, jelikož to je zdrojem bakterií, plísní i nepříjemného zápachu.

Nedostatečnost

Podívejte se do koupelny. Skutečně jste zde uklidili vše, co bylo potřeba? Jsou to třeba i sprchové hlavice, jedná se o stěnu ve sprchovém koutu? Nebo další věci? Nejenom, že je třeba tato místa otřít, ale je vhodné je také vydezinfikovat, jelikož mohou být plná bakterií.

Ledabylost

K té může docházet třeba při mytí nádobí. Každý kus by měl mít v myčce své místo. Nejenom, že správným narovnáním ušetříte vodu i elektřinu, jelikož všechno nádobí umyjete najednou. Správným narovnáním zajistíte i to, že se vše umyje dobře a důkladně.

Zapomínání

Na jaká místa se často zapomíná? Jsou to ventilátory. Třeba na chodbě, v koupelně, nebo také v kuchyni. Až se na ně zaměříte, budete jenom zírat, kolik na nich může být prachu.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]