Klíč k dokonale čisté toaletě tkví v několika jednoduchých pravidlech. Naučte se je dodržovat a máte vyhráno

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete doma vyčistit toaletu, ale došel vám čisticí prostředek, můžete použít jiné věci, které máte v zásobě. O důkladné vyčištění toalety se totiž postarají i jiné přípravky.

Nestrachujte se, pokud vám došel čisticí prostředek na toaletu a právě čekáte návštěvu. Na čištění záchodové mísy totiž můžete využít i spoustu jiných domácích přípravků, které pracují stejně efektivně. Jejich velikou výhodou je to, že jsou mnohem ekologičtější a bezpečnější pro lidské zdraví.

Pravidelné čištění toalety

To, jak často by měli lidé toaletu umývat, není jasné, pro toto místo zkrátka neexistuje žádné pravidlo. Primárně totiž záleží na tom, jak často se záchod využívá a jaké prostředky na úklid používáte. Pokud toaletu vyčistíte jednou za čas velmi důkladně, není nutné ji čistit obden. Jestliže úklid na tomto místě zanedbáváte, pravděpodobně bude potřeba záchod čistit častěji.

Fotografie: Freepik

Využijte síly coly

Někteří lidé tento nápoj milují a ostatní ho zavrhují, protože se jedná o pití, které nemá příliš pozitivní účinky na lidské zdraví. Většina lidí si colu pamatuje primárně z dětství, ale nyní ji mohou využívat i v dospělosti, a to na úklid toalety. Tento nápoj umí skvěle odstranit vodní kámen a usazeniny. Navíc obsahuje kyseliny, které si poradí i se skvrnami.

Do záchodové mísy nalijte jednu plechovku coly a nechte ji zde hodinu působit. Během tohoto času začnou působit látky, jež nápoj obsahuje, a začnou se rozpouštět usazeniny a vodní kámen. Pokud byste měli dojem, že hodina působení nebude stačit, jednoduše nechte colu pracovat mnohem déle. Poté pouze spláchněte a vnitřek toalety dočistěte kartáčem.

Citronová šťáva a jedlá soda

Nepříjemné pachy a špínu z toalety můžete efektivně odstranit s pomocí citronové šťávy a jedlé sody. Netrapte se dlouhodobě s nepříjemně zapáchající záchodovou mísou a vyzkoušejte tuto směs. Dovnitř mísy nasypte rovnoměrně jedlou sodu a pokapejte ji citronem. Nechte toto duo dvě hodiny působit a poté záchod vydrhněte kartáčem. Nakonec spláchněte vše vodou do odpadu.

Fotografie: Pixabay

Směs, která zatočí s nečistotami v toaletě

Vyzkoušejte velmi účinnou směs, která si poradí s každou nečistotou i zápachem. Její velká výhoda je také to, že s ní můžete vyčistit nejen vnitřek toalety, ale také záchodové prkénko. Smíchejte ve velké míse jednu lžíci jedlé sody, tři lžíce octa a jednu lžíci pracího prášku. Vše je potřeba důkladně smíchat, aby se oba prášky rozpustily. Poté tento domácí čisticí přípravek použijte k vyčištění toalety zevnitř i zvenku. Pomoci si můžete kartáčem. Nakonec vše osušte papírovými utěrkami.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]