Vychytávky do interiéru díky kterým získáte více úložného prostoru

Pokud se vám hromadí věci, ale máte málo místa kam je dát, rozhodně čtěte dál. V dnešním článku se totiž dozvíte, jak rozšířit úložný prostor – prakticky a vkusně. Už si nemusíte lámat hlavu, kam všechno vměstnat ani v tom nejmenším prostoru.

Kuchyně

V kuchyni mnoho hospodyněk ocení velkou plochu kuchyňské linky. Pokud však máte malou kuchyňku a linka nenabízí příliš volného místa, všechny spotřebiče jako je mikrovlnka, kávovar či varná konvice umisťujte jinam – na police například. Budete tak mít vždy prostor při vaření a zároveň nebudete muset chodit do jiné místnosti kvůli ohřátí vody. Tipem, který je schovaný ale přesto velmi účinný, jsou přidělané přihrádky na vnitřní stranu dvířek od skříněk. Tato skrytá místa tak poslouží jako držáky na poklice, koření aj.

Ložnice

V ložnici je největší problém jistě postel. Je potřeba, aby byla dostatečně velká, ale nevýhodou je málo místa okolo. Nebojte se tedy využít co nejvíce místo pod postelí, nad ní. Pokud vaše postel nemá přímo úložný prostor a je na nožičkách, pořiďte si papírové krabice, které ho nahradí a navíc pokoj ozvláštní, jsou totiž k mání různé tvary i barvy takových krabic. Objednat je můžete například na Paketo.cz. Výhodou jsou i police a skříňky až ke stropu. Uskladní věci, které nepoužíváte denně, například sezónní oblečení. Možností je i větší zásah do konstrukce pokoje, a to vyvýšením podlahy.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji tentokrát zabírá nejvíce místa sedací souprava. Výhodou je, že dnes spoustu sedaček nabízí úložný prostor stejně jako postele. Je vhodné opět využít co nejvíce stěny, a to až ke stropu. Například televize může držet přímo na zdi, nemusí stát na skříňce. Místo masivní knihovny pořiďte jednotlivé poličky. Konferenční stolek nevybírejte podle toho, jak je velký, nebo jestli je ze skla. Myslete na to, že i v něm se dá najít malý úložný prostor, kam se schovají drobnosti, jako jsou ovladač, časopisy atp.

Koupelna

Mnoho lidí se snaží zvětšovat koupelny, aby se jim tam vešla alespoň vana namísto sprchového koutu. Pokud je i toto váš případ, snažte se využít každý centimetr. Potřebnou kosmetiku můžete umístit do skříňky se zrcadlem, na vanu či umyvadlo. Pomocníkem může být i polička ve sprchovém koutu, kam se vejdou žiletky, šampony a sprchové gely. Využijte i dveře uvnitř koupelny. Na ně můžete namontovat háčky jako držáky na ručníky.

Obrázek: pixabay.com