Vyčištění odpadu bude díky kyselině citronové a jedlé sodě hračkou

Ucpaný odpad není nic příjemného. Pokud k němu dojde, výrazně to zkomplikuje chod domácnosti. A je jedno, zda se tak stane v koupelně, nebo kuchyni. Mnoho lidí si myslí, že musí kupovat chemii, nebo volat instalatéra. Ani jedno nutné není. Podívejme se na mnohem jednodušší metody.

Kyselina citronová

Prvním pomocníkem je kyselina citronová. Známý prášek, který koupíte v jakémkoliv obchodě. Ten rozmíchejte v horké vodě v co největší konzistenci. Tuto směs potom nalijte do odpadu a nechte působit. Nejlépe potom po dobu 20 až 30 minut. Poté propláchněte proudem teplé vody a vyčištění odpadu je u konce. Začne odtékat tak, jak má.

Zvon

Známá klasika za pár korun, kterou by měl mít doma každý. Zvon na odpady je pomocníkem, který funguje na principu přetlaku a podtlaku. Jeho použití je snadné. Stačí umyvadlo napustit vodou, přiložit zvon k odtoku a udělat pár pohybů. A voda bude odtékat.

Jedlá soda

Nejenom pomocník na pečení, ale i pomocník na vyčištění odpadu. Jedlou sodu smíchejte se solí v poměru 1:2. Potom přidejte do sklenice vody a důkladně rozmíchejte. Vše nalijte do vašeho odpadu a nechte působit několik desítek minut. Poté odpad propláchněte tlakem vařící vody. A měl by být uvolněný.

Jedlá soda se dá použít ještě v jiné varianci. Existují také speciální tablety z jedlé sody. Pokud je doma máte, tak je jednoduše naházejte do odpadu a potom zalijte horkou vodou. I tady nehte chvíli působit a potom propláchněte. Odpad by se měl snadno uvolnit.

Vysavač

Netradiční, ale funkční varianta. Podobně jako zvon, i vysavač je založen na využití podtlaku. Umotejte ústí hadice hadrem, abyste zajistili těsnost a hadici nasaďte na ústí odtoku. Potom vysavač zapněte a nechte ho 3 minuty běžet. Měl by vzniknout podtlak, který nečistoty snadno uvolní. Ty poté nezamíří dále do odpadu, ale zamíří přímo do sáčku nebo odpadní nádoby vašeho vysavače.

Fotografie: iStock, Pixabay