Tento brilantní lidový trik vám zkrátí dobu žehlení na polovinu. O účinný efekt se postará obyčejný alobal

Fotografie: U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Bennie J. Davis III / Public domain

Alobal má mnohem univerzálnější použití, než by se na první pohled mohlo zdát – uplatní se nejen v kuchyni. Dobře vám poslouží třeba při žehlení.

Alobal je v domácnosti nepostradatelný pomocník. Využijete ho při vaření, ale i uklízení, praní, nebo dokonce žehlení. Tam si poradí nejen s nespolupracujícími materiály, ale rovněž zkrátí dobu, kterou této činnosti musíte věnovat. A to díky svým unikátním vlastnostem.

Žehlení je důležité nejen kvůli vzhledu

Žehlení – domácí práce, kterou byste asi sotva nalezli mezi top oblíbenými aktivitami. Její nepopularita dokonce došla do takového bodu, že se výrobci textilu a oblečení předhánějí v nabízení nemačkavých materiálů. Ano, díky nim sice ušetříte čas, který můžete investovat jinam, nicméně tím zároveň zahodíte benefity, jež vám vyžehlené prádlo může přinést.

Předně jde o zdravotní stránku věci, kdy prádlo vyžehlené na vysokou teplotu zároveň sterilujete a zbavujete choroboplodných zárodků, jak informuje portál HomeAndCook. Kromě toho při žehlení dochází k uzavírání vláken látek, čímž se stávají odolnější, a oblečení tak déle vydrží v dobrém stavu, zmiňuje VitalWeb. Opomenout bychom neměli ani vylepšení vzhledu díky hladkému oblečení a relaxační rozměr žehlení.

Připálený plech se vrátí do své optimální kondice. Efektivně ho vyčistí i obyčejná sůl

Jak nad žehlením nestrávit moře času

I přes zjevné výhody tu však zůstává časová náročnost této domácí práce. Tu lze ale s menší vychytávkou výrazně zkrátit. Podle portálu Genialne totiž postačí si k žehlícímu prknu připravit alobal. Ten rozprostřete pod potah na žehlení po celé délce prkna a následně potah vraťte na místo. Vrstva alobalu bude zadržovat a rovněž odrážet teplo zpět do oblečení, takže při jednom přejetí žehličkou budete v podstatě žehlit oblečení z obou stran najednou.

A pokud chcete zabít rovnou tři mouchy jednou ranou, přimíchejte do vody v žehličce jednu až dvě polévkové lžíce citrónové šťávy. Ta zvládne na jeden zátah odvápnit kanálky v žehličce a zároveň příjemně provoní oblečení. Bohužel ho ale nezbaví zápachu, pokud se vám podaří jej spálit. Na to, jak takové žehličkou poničené oblečení ještě zachránit, jsme vám přinesli článek na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*