Díky těmto radám budete moct jíst z podlahy: 5 tipů, jak efektivně vyčistit dlaždice

Fotografie: Pixabay

V průběhu času mají zvláště spáry u dlaždic tendence ztmavnout nebo se zabarvit. Dnešní tipy vám tyto komplikace pomohou jednoduše vyřešit.

Péče o dlaždice není jednoduchá, jelikož asi nikdo nemá čas okolo nich každý den běhat s hadrem a čisticími prostředky. Zvláště jejich spáry se kvůli tomu velice snadno zanesou. To má za následek, že mohou jednoduše ztmavnout a vypadat nevkusně. Nemusíte si ale zoufat, pro jejich vyčištění nepotřebujete předražené čističe nebo půl dne času. Existují tipy, jak je efektivně a rychle vyčistit dostupnějšími variantami.

Přírodní cesty mohou být také funkční

Mezi velmi účinné přírodní produkty na čištění dlaždic a jejich spár patří určitě kombinace jedlé sody a bílého octa. Výhoda těchto ingrediencí je jejich dostupnost a fakt, že je má doma skoro každý. Pro obnovení bělosti ve vaší kuchyni či koupelně vám bude stačit nanést směs těchto dvou surovin na tmavá místa. Působit je nechejte ideálně po dobu alespoň 24 hodin. Poté směs otřete houbičkou z dlaždic a spáry kartáčkem. Za pár minut uvidíte výsledek vaší práce.

Fotografie: Freepik

K přírodnímu čištění dlaždic a jejich spár je také možné využít hliněný kámen. Ten má neskutečně silné odmašťovací vlastnosti, tudíž bude ideální pro staré a zaschlé skvrny. Nejdříve namočte houbičku a kámen do vody. Následně kámen z vody vytáhněte a co nejvíce ho vetřete do houbičky, snažte se produkt napěnit. Použijte ho na dlaždice a máte vcelku rychle hotovo.

Vyčistěte zašlé dlaždice s pomocí věcí, co máte doma

Pokud vám došel váš vlastní prostředek na dlaždice, nemusíte se bát sáhnout po nástrojích na mytí nádobí. Pro jemné dlaždice využijte spíše Jar, u těch drsnějších se nemusíte bát použít například Cif. Zvolený čistič smíchejte s horkou vodou do kýble a za pomoci mopu nebo obyčejné hadry dlaždice umyjte. Jednoduché a rychlé.

Další vychytávkou je použití zubní pasty. Ta se hodí hlavně na zašlé spáry, protože její účinky jsou v tomto případě nedocenitelné. Pokud navíc vlastníte bělicí pastu, máte dvojnásobnou výhru. Na starý kartáček si jí trochu vymačkejte, mírně ji namočte do vody a začněte jí třít o spáry. Chvíli ji nechejte působit a pak ji otřete houbičkou na nádobí.

Fotografie: Freepik

Posledním tipem je černé mýdlo. To je vyrobeno z oleje, který je lisovaný z černých oliv a vody. Možná jste už o něm slyšeli ve spojitosti s péčí o tělo, jelikož jeho účinky jsou v tomto ohledu blahodárné. Co by ale napadlo málokoho, je, že může být spásou pro dlaždice. Aplikujte je vlhkým kartáčkem, nechejte je působit okolo půl hodiny a smyjte.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]