Vyčistěte koberec v domácích podmínkách jako profesionál snadno a rychle

Fotografie: Freepik

Každý koberec se dříve nebo později zašpiní, nahromadí se v něm prach, případně začne být cítit. Nejjednodušším řešením by bylo odnést ho na suché čištění do čistírny. Existuje však alternativní způsob: čištění koberců doma je mnohem levnější, ale o nic méně efektivní. Budete potřebovat jen pár ingrediencí a nadšení pro věc.

Návod na domácí čistič koberců krok za krokem

Pro přípravu našeho zázračného domácího čističe budete potřebovat:

  • 1/3 šálku klasického octa,
  • 1 polévkovou lžíci sody,
  • 1 polévkovou lžíci pracího prášku,
  • vodu.

Pozor, obsažená voda musí být horká, aby si přípravek zachoval odmašťující schopnost. Návod je až směšně jednoduchý: vše, co musíte udělat, je smíchat všechny ingredience a nalít je do lahve s rozprašovačem. A teprve potom nastříkejte zázračný prostředek na koberec, nechejte ho pár minut působit a poté vyčistěte klasickým kartáčem.

Fotografie: Freepik

Tento trik je skvělý pro obnovení zašlých koberců. Obsažená soda pomůže nejen bojovat proti nepříjemným pachům, ale dokáže odstranit také dlouhotrvající skvrny.

Vysoká škola čistění: odstraňujeme skvrnu od červeného vína

Je to klišé, ale stává se to. Na váš krásný světlý koberec někdo omylem vylil velkou sklenici červeného vína. Co teď? Nejprve skvrnu odsajte vlhkým hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Zásadní je dostat pryč co největší množství rudé tekutiny.

Veškeré víno, které zbylo na koberci, by mělo být zředěno studenou vodou pomocí hadříku nebo ručníku. Potom přichází čas na váš domácí čistič. Než ho však aplikujete, je dobré otestovat koberec na stálobarevnost. Vyberte malé místo, které je skryté, třeba pod gaučem nebo pohovkou, a nastříkejte trochou odstraňovače skvrn.

Pokud po několika minutách nedojde ke změně, můžete začít. Nyní naneste dostatečné množství odstraňovače skvrn na celou skvrnu. Nechejte alespoň 5 minut reagovat a poté znovu vysajte vlhkým papírovým ručníkem nebo hadříkem (opět pomocí studené vody). V případě potřeby postup opakujte.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]