Hodnota mincí roste. Nejvzácnější jsou ty, které dokážou vyčistit i tu nejšpinavější troubu

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zapomeňte na drahé čisticí přípravky. Dokonale čistou troubu můžete mít během chvilky díky tomuto jednoduchému triku.

Čištění trouby je většinou nepříjemnou prací obnášející nekonečné drhnutí a trvající několik hodin. Naštěstí existuje účinný trik, který připálenou špínu z trouby efektivně odstraní. Obejdete se bez drahých čisticích prostředků, jež navíc mohou být zdraví škodlivé. Vyzkoušejte tento trik a odstraňte veškerou špínu usazenou uvnitř vaší trouby. Další pečení tak bude mnohem chutnější a voňavější.

Jak účinně vyčistit spálenou troubu

Pokud troubu pravidelně po každém použití nečistíte, nejspíš na vás teď čeká opravdová výzva. Novější trouby bývají standardně vybavené samočisticí funkcí. Ta je sice finančně nákladnější, ale ušetří vám spoustu času a drhnutí. Samočisticí proces spočívá v tom, že se trouba rozpálí na mnohem vyšší teplotu, než na kterou běžně pečete, a spálí veškeré zbytky usazené v troubě. Výhodou tohoto čištění je, že se spálí i nečistoty ze špatně dostupných míst. Nevýhodou je nepříjemný zápach, jenž se v průběhu čištění z trouby uvolní a je těžké ho z kuchyně následně vyvětrat.

Efektivní čištění trouby pomocí mince

Tento čisticí postup je naprosto bez nákladů, ale zabere vám čas. Jediné, co budete potřebovat, je mince, se kterou se vám bude dobře pracovat. Ideální velikost má mince o hodnotě 10, 20 nebo 50 Kč. Troubu čistěte vždy, když je úplně vychladlá, abyste se při čištění nezranili. Nejprve vnitřek trouby omyjte s pomocí běžného čisticího přípravku a odstraňte hrubé nečistoty. Místo čisticího přípravku můžete použít pastu z jedlé sody, již získáte smícháním tohoto prášku s trochou vody. Pro snazší práci můžete pastu nechat na povrchu trouby chvíli působit.

mince
Fotografie: Pexels

Použití mince k odstranění nejodolnějších skvrn

Jakmile máte troubu takto předčištěnou, pomocí rozprašovače nastříkejte na povrch trouby trochu čisticího prášku nebo vody, přiložte na povrch minci a začněte krouživými pohyby drhnout. Během chvilky budete mít veškeré připálené nečistoty vyčištěné. Mince je při takovém drhnutí mnohem účinnější než obyčejná houbička nebo drátěnka. Vaše trouba bude rychle opět dokonale čistá a bez nepříjemného zápachu připálených zbytků jídel.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]