Mastnota, víno a pot na oblečení. Se všemi zmíněnými skvrnami si doma hravě poradíte

Fotografie: Talbotron22 / Public domain

I těch nejodolnějších skvrn se můžete zbavit, pokud znáte ty správné finty. Pomocí tohoto postupu může být vaše oblečení opět dokonale čisté. Vyčistěte i ty nejhorší skvrny.

Vzniku skvrn je téměř nemožné se ubránit. Ať už se vám nešťastnou náhodou na váš oblíbený kousek rozlije červené víno, zamastíte si oblečení olejem, nebo objevíte nevzhledné skvrny potu, můžete tento problém jednoduše a rychle vyřešit. Nemusíte utrácet peníze za drahé prací prostředky plné chemických látek. Jednoduše a rychle můžete vyčistit i tyto odolné skvrny pomocí přírodních produktů doma.

Zbavte se odolných skvrn

Vyprat jakékoliv skvrny z bílého oblečení může být náročné. Červené víno, mastnota nebo pot pak mohou napáchat téměř nezvratitelné škody. Pokud ale znáte tyto jednoduché vychytávky, během chvilky může být vaše oblečení zářivě bílé jako nové. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a vraťte svému oblečení původní zářivý vzhled.

Jak se zbavit skvrn od vína

Abyste nepříjemné skvrny z oblečení odstranili, připravte si pěnu na holení, běžný mycí prostředek na nádobí, jedlou sodu a běžné tablety do myčky. S těmito surovinami se dokážete jednoduše a účinně zbavit všech typů odolných skvrn. Na skvrny od vína stačí nanést pěnu na holení a 15 minut nechat působit. Následně oblečení běžně vyperte a máte hotovo.

pověšené bílé prádlo
Fotografie: Pixabay

Jak vyčistit mastné skvrny

K vyčištění mastných skvrn z oblečení použijte běžný prostředek na mytí nádobí. Tento prostředek si s mastnotou hravě poradí. Pár minut nechte na skvrně prostředek na nádobí působit a následně skvrnu posypte jedlou sodou. Nakonec vložte oblečení do pračky a zapněte prací program. Po vyprání by vaše oblečení mělo být dokonale čisté.

Zbavte se skvrn potu

Nažloutlé a nevzhledné skvrny od potu můžete také odstranit jedlou sodou a mycím prostředkem na nádobí, nebo k jejich odstraňováni využít tablety do myčky na nádobí. Jednoduše stačí napustit kyblík teplou vodou a tabletu v ní nechat rozpustit. Následně znečištěné oblečení do vody ponořte a nechte směs několik hodin působit. Nakonec oblečení vyperte v pračce.

Další způsoby, jak odstranit odolné skvrny

Pokud je znečištění čerstvé, můžete skvrnu od vína nebo oleje ihned ošetřit moukou či mastkem. Nevýhodou této metody je, že po zaschnutí prášku budete muset zaschlý povlak mírně vykartáčovat. Nakonec ale skvrnu omyjete vodou a dáte vyprat. Běžný prostředek na mytí nádobí také můžete nahradit Marseillským mýdlem, které se dokáže s mastnými skvrnami skvěle vypořádat. Jednoduše tekutým Marseillským mýdlem skvrnu přetřete pomocí hadříku z mikrovlákna, opláchněte vodou a vyperte.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]