Hebké a nadýchané ručníky jako z hotelu: Kýžené výsledky zajistí i praní s jedlou sodou

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste zvyklí prát ručníky v pračce, často se můžete setkat se zklamáním. Po vyjmutí totiž nejsou ani hebké, ani nadýchané. Přitom stačí sáhnout po jedlé sodě.

Nadýchané a jemné ručníky jsou snem každého, není totiž nic horšího, než se po příjemné teplé sprše zabalit do ručníku, který je nejen nepříjemný na dotek, ale třeba i kouše na kůži. Aby k tomuto nedocházelo a vaše ručníky byly po vyndání z pračky doslova k sežrání, je zapotřebí znát jeden jednoduchý trik.

Kombinace jedlé sody a dalších několika ingrediencí

Aby vaše ručníky zůstaly nadýchané i při opakovaném praní, je zapotřebí přidat k praní speciální ingredienci. O tento zajímavý postup se podělila Carolina McCauley z Perthu. Návod, jak dosáhnout nadýchaných ručníků, sdílela na svém profilu na sociální síti TikTok. Je zapotřebí vytvořit si vlastní prací prostředek, který vznikne kombinací několika surovin, které máte nejspíš už doma.

Hlavní součástí pracího prostředku je jedlá soda. Ta je v domácnosti využívána velmi často, a to hlavně proto, že má nenahraditelnou schopnost odstraňovat nečistoty z různých povrchů. O jejích širokých možnostech využití jsme čtenáře deníku BydlímeÚtulně informovali již několikrát, například když jsme se zabývali problematikou zašpiněné toalety.

Prací cyklus několikrát opakujeme

Kromě jedlé sody je vhodné při praní použít také bílý ocet. Tato kombinace dopomůže tomu, že se obnoví původní struktura zašlých a starých ručníků. Bílý ocet je nejen mnohem účinnější, ale je i šetrnější než běžné změkčovadlo. Ručníky vypereme na několik cyklů, v každém přidáme k praní jednoho z uvedených pomocníků.

Ručníky a košík
Fotografie: Pexels

Sušení prádla na žebrech radiátoru se může ukázat jako drahá chyba. Oblečení to nepotěší

Podle webu AthensMagazine je důležité nechat ručníky před prvním praním důkladně vyschnout. Před samotným vložením do pračky je zapotřebí je pořádně protřepat, jedině tak jsme o krok blíže k úspěšnému odstranění skvrn a dokonalému výsledku praní. Do bubnu pračky přidáme hrnek jedlé sody, k pracímu prášku poté stejné množství, ale doplníme jej ještě o bílý ocet. Ručníky vypereme dvakrát, rozhodně se ale vyhneme použití aviváže.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]