Vyhazovat použité čajové sáčky je chyba. Naleznou mnoho dalších uplatnění

Všichni to známe. Zalijeme ho vodou, necháme vylouhovat a potom čajový sáček hodíme do odpadkového koše. A to je špatně. I když si myslíme, že po uvaření čaje už máme v ruce nepotřebný odpad, není tomu tak. Sáček od čaje má totiž celou řadu dalších zajímavých využití. Společně se podíváme na to, o jaké se jedná. Je jich více než dost.

Na ošetření poranění

Je dobré mít vždy připravený čajová sáček v lednici. Pokud vás štípne hmyz, je vhodné ho hned přiložit na postižené místo. Díky tomu dojde k utlumení svědění, dojde také k utlumení bolestivosti, ale i otoku. A to díky protizánětlivým látkám, které čajové lístky obsahují.

Pro vaše oči

Čajový sáček se hodí také pro vaše oči. Je vhodné si lehnout, zavřít oči a na každé si sáček přiložit. Ideálně také studený. Takto je nechte pár desítek minut a pocítíte rozdíl. Oči nebudou působit unaveně, eliminují se vaky pod očima, napuchlost, stejně jako dojde k tomu, že se lze tímto způsobem zbavit i zarudnutí.

Na eliminaci pachů

Čajový sáček je dobrým pomocníkem v případě, že vás trápí nežádoucí pachy. Nejenom, že dokáže prostory dobře provonět, ale dokáže také dobře absorbovat pachy nežádoucí. Hodí se proto ve chvíli, kdy vás trápí zápach z lednice. Stačí ho zde na nenápadné místo položit a máte jistotu, že vás problémy s nežádoucím pachem trápit nebudou.

Do vaší zahrady

Ano, využijete je také na své zahradě. Pokud chcete hnojit přírodní cestou, jsou sáčky od čaje skvělou volbou. A jejich použití je maximálně jednoduché. Stačí ho rozříznout a obsah sáčku smíchat se zeminou. Nebo můžete zvolit ještě jednodušší způsob, který je založen na tom, že celý sáček do zeminy zahrabete. On bude po dlouhou dobu uvolňovat účinné a také prospěšné látky.

Na čištění

Poměrně netradiční, ale rozhodně zajímavé řešení, jak se dá čajový sáček také zajímavě využít. Hodí se na čištění oken. Stačí po skleněné ploše několikrát přejet, potom otřít a vyleštit měkkým hadříkem a okna budou jako nová.

Podobně lze postupovat, pokud budete chtít vyčistit i své parkety a dodat jim opět přirozený vzhled. I tady stačí, když s nimi budete po zemi přejíždět. Stejný účinek ale mají také v případě jakéhokoliv dřevěného nábytku.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]