Matka svěřila dcery manželovi a poté odešla. Než se vrátila domů, manžel kompletně proměnil zahradu

Fotografie: Depositphotos

V životě se může stát mnoho nepředvídatelných věcí. To zjistil i otec dvou dcer po pár životních pádech, ale jeho vůle a láska dokázaly vytvořit něco nádherného.

Když se stane něco špatného v životě, je to pro mnoho lidí náznak, že se mají svých činů vzdát a nechat to plavat. Pro spoustu dalších lidí je to ale ponouknutí k tomu, že musí ještě víc zabrat, aby vše zvládli. Něčím takovým si prošel i tatínek a manžel, kterému se do života připletlo mnoho překážek. Díky lásce své rodiny ale získal motivaci vše překonat a jako poděkování připravil pro své blízké překvapení ve formě úplně nové a zrekonstruované zahrady.

Láska mu dodala sílu bojovat

Někdy bohužel může člověk skutečně ocenit svůj život až poté, co se kolem něj nebo jemu samotnému stane něco tragického. Tento muž, manžel a otec dvou dětí, upadl do naprosté deprese poté, co přišel o práci, musel prodat starý rodinný byt, a navíc mu byla diagnostikována rakovina kůže. Po tolika tragédiích se však jeho pohled na život zcela změnil. Manželka a dvě dcery mu byly po boku i v těch nejtěžších chvílích a ve všem mu byly opravdovou oporou. Aby muž snáze překonával obtíže, hledal si koníček, kterým by se mohl zabavit.

Poté prožíval své dny zcela spokojeně a cítil, že je vše v naprostém pořádku. Už si nepřipadal tak zbytečný a zranitelný. Protože byl své ženě a dcerám velmi vděčný, že ho i v těžkých chvílích podporovaly, napadlo ho zrekonstruovat jejich zanedbaný dvůr. Protože chtěl, aby to pro manželku bylo překvapení, poslal ji na pár dní pryč, aby si odpočinula. Mezitím neúnavně pracoval na tom, aby překvapení bylo dokonalé. Když přišla domů, nevěřila svým očím.

Z malého dvorečku krásná zahrada jako z pohádky

Jeho píle a zručnost na sebe nenechaly dlouho čekat. Jakmile jeho žena odjela, začal pracovat. Na jejich malém dvorku, který byl předtím úplně prázdný a bez života, vytvořil krásné posezení s altánkem, ideální pro relax a dobrou kávu. Svým dětem zakoupil velkou trampolínu a postavil koutek, v němž si budou moci spokojeně hrát. Vedle vysoké betonové zdi pak vybudoval vyhlídkovou chodbu plnou zelených rostlin.

Je až neuvěřitelné, jaké zázraky člověk dokáže, když něco tvoří ze svého čistého srdce, s láskou a vděčností. Navíc to muž bral jako menší poděkování jak pro své dcery a manželku, tak i pro sebe za svůj vnitřní boj s nemocí a trablemi, které ho po dlouhou dobu trápily. Vše zvládl jen s malou pomocí, ale velkou motivací pro lepší zázemí a rodinu.

Zdroj: Cluelessfather

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]