Na trápících se orchidejích začnou záhy rašit nové výhonky a poupata. Pomůže mrkev i filtrovaná voda

Fotografie: Depositphotos

Orchideje dlouhodobě neztrácí na popularitě, dokonce získávají mnoho dalších nových příznivců. Existuje elixír, který jim dokáže vdechnout novou svěžest.

Můžete si ho snadno vyrobit doma a potřebujete k tomu jen 2 přísady. Výsledek bude naprosto ohromující. Orchideje obecně vyžadují trpělivost a pečlivou péči. Stojí to však za námahu, protože se vám odvděčí okouzlujícím květem. Tento recept je tak přírodním hnojivem, díky němuž bude z vašich rostlinek rašit výhonek za výhonkem. Je to přitom zcela triviální postup a zvládne ho každý pěstitel. Jak tedy na to a co potřebujete?

Mrkev a filtrovaná voda

Potřebujete malou mrkev asi o váze 30 gramů a filtrovanou vodu. Zeleninu nakrájejte na malé kousky a vložte je do mixéru. Přilijte 1 litr vody a vše rozmixujte na jemnou šťávu. Výsledek ještě přefiltrujte přes jemné sítko. Pak do něj namočte vatový tampon a potřete jím vrchní i spodní strany listů orchidejí. Tento postup opakujte 12krát za měsíc.

Jak je zalévat?

I zalévání orchidejí má svoje specifika, konkrétně se jedná o 3 triky. Prvním je zalévání mrkvovou šťávou do květináče. Nechte ji protéct drenážními otvory, aby se dostala až ke kořenům. Pomůžete tak regulaci pH substrátu. Další možností je metoda ponoření. Celý květináč s orchidejí ponořte do nádoby s mrkvovou šťávou na 20 minut. Zlepšíte tak zdraví celé rostliny a také urychlíte růst. Sprejování listů orchidejí je vyčistí a současně tak mohou rostliny lépe přijímat živiny.

Pelargonie ocení bramborovou vodu lépe než dřez. Krásné květy obohatí balkon i zahrádku

detail orchideje
Fotografie: Pixabay

Jsou s námi odpradávna

Orchideje se na Zemi vyskytují už nějakých 100 milionů let. Cca od 18. století se pak těší velké oblibě právě coby pokojové rostliny. Jejich bohatá květena potěší nejedno oko a je možné je pěstovat v různých podmínkách. Není to přitom nic umělého, i v přírodě se totiž vyskytují od mírného pásu přes tropy až po arktickou tundru. Samotný název pochází od čeledi vstavačovitých, která obsahuje na 1 000 rodů a až 30 000 poddruhů.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]