Domácí čisticí pasta odstraní i odolné usazeniny z jakéhokoliv povrchu. Na přípravu stačí pouze 3 suroviny

Fotografie: Depositphotos

Nemusíte kupovat drahé speciální čisticí prostředky plné chemie, abyste dokonale vyčistili celou domácnost. Vyrobit si můžete univerzální prostředek, který všechny produkty nahradí.

Pokud jste otrávení z neustálého skladování čisticích prostředků, které ve skříni akorát zabírají místo a často zdaleka nefungují tak, jak jejich obal slibuje, vyrobte si svůj vlastní přípravek. Jeho výroba je velmi jednoduchá, rychlá a levná. Výsledkem bude univerzální pasta, s níž vyčistíte okna, kuchyň i koupelnu. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou tři ingredience, které máte doma, a trochu času k výrobě. Ve výsledku ovšem ušetříte nejen své peníze, ale i životní prostředí.

Náhrada čisticích prostředků

Speciální čisticí prostředky, které v obchodech běžně koupíte, nebývají zrovna levné a často ani úplně účinné. Navíc obsahují velké množství chemie, čímž kromě životního prostředí mohou ohrozit i vaše zdraví. Přestože je dnes k dostání spousta přírodních alternativních čisticích přípravků, můžete si ušetřit vydělané peníze a jednoduše si takový přípravek vyrobit doma. Přírodní produkty neobsahují nic, co byste běžně doma nenašli.

Co budete k výrobě čisticí pasty potřebovat

Jediné, co budete k výrobě této univerzální pasty potřebovat, jsou tři obyčejné ingredience. Připravte si misku, ve které budete pastu zpracovávat, a uzavíratelnou nádobku, v níž ji následně budete skladovat. Třemi zázračnými ingrediencemi jsou jedlá soda, bílý nebo zelený jíl a černé tekuté mýdlo.

Fotografie: Pexels

Příprava univerzální čisticí pasty

Jakmile máte vše nachystané, nasypte do mísy 4 lžíce jedlé sody. Přidejte 2 lžíce bílého nebo zeleného jílu a oba prášky promíchejte. Nakonec přidejte 3 lžíce černého tekutého mýdla a opět důkladně promíchejte, dokud vám nevznikne hmota svou konzistencí podobná pastě. Až budete mít směs hotovou, přendejte ji do uzavíratelné nádoby, kde ji můžete skladovat libovolně dlouhou dobu.

Použití čisticí pasty

Ve chvíli, kdy budete chtít s pastou umývat, nejdříve navlhčete povrch vodou a následně naberte trochu pasty z nádobky na houbičku. Houbičkou pak povrch vydrhněte a nechte chvíli působit. Nakonec předmět nebo povrch omyjte vlhčeným hadříkem.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]