Tableta do myčky nalezne uplatnění i v pračce. Zkušené hospodyně moc dobře vědí, proč to dělají

Fotografie: Vlastní tvorba

Tablety do myčky nádobí nemusíte používat pouze pro umývání nádobí. Lze je použít k dokonalému čištění pračky a jejích částí.

Tablety do myčky nádobí mají široké využití: lze je použít například k čištění pračky. Správná hygiena a časté čištění spotřebiče přispějí k jeho lepší a účinnější funkci. Zanedbaný spotřebič může být plný plísní a nečistot, které se během praní usazují na oblečení. V tomto článku vám poradíme, jak správně vyčistit pračku pomocí tablety do myčky.

Spolehlivý výkon tablety do myčky

Tablety do myčky nádobí jsou známé především pro mytí nádobí. Na druhou stranu jsou dostatečně univerzální, aby se daly použít například k čištění pračky. Kapsle obsahují čisticí prostředky, které mají čisticí a změkčovací vlastnosti. To vám umožní důkladně vydrhnout buben a další části spotřebiče. Kapsle obsahují také sůl, jež zabraňuje usazování vodního kamene uvnitř bubnu. Čištění myčky tabletami do myčky je snadné a nevyžaduje mnoho příprav.

Čištění pračky

Existují dva účinné způsoby, jak důkladně vyčistit myčku pomocí tablet do myčky. Prvním z nich je vhození výrobku přímo do pračky a zapnutí prázdné pračky na program o teplotě 60 stupňů Celsia. Po skončení cyklu otevřete dvířka pračky a nechte ji několik minut stát. Tím se zbavíte veškerých hub a bakterií a zabráníte vzniku plísní.

Drhnutí gumového těsnění

Dalším způsobem je rozpustit jednu tabletu do myčky nádobí v misce s vodou. Pomocí této směsi můžete snadno vyčistit gumové těsnění, na kterém se často tvoří plíseň. Pečlivě vyklopte všechna zákoutí příruby a pomocí zubního kartáčku tuto část pračky vydrhněte. Zbytek těsnění vyčistěte drsnou houbou namočenou v roztoku: opět nechte dvířka spotřebiče otevřená.

Fotografie: Pixabay

Čištění zásuvky na prášek

Zásuvka na mycí prostředky také potřebuje pravidelné čištění. Neváhejte ji vyjmout a důkladně umýt. Do vany nebo velké mísy nalijte vlažnou vodu a přidejte do ní kapsli do myčky. Poté zásuvku na mycí prostředky vyčistěte drsnou houbou: je důležité důkladně vydrhnout rohy dávkovače, protože v těchto místech se nečistoty a plísně hromadí nejhůře. Celou zásuvku osušte papírovými ručníky a vložte ji zpět do pračky.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]