Od dlouholetého snu ke skutečnosti: Za finanční pakatel si postavila ekologicky harmonické bydlení

Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Přečtěte si neuvěřitelný příběh o tom, jak Sophie Marino postavila svůj ekologický dům za 3 000 $ (cca 65 000 Kč) a žije spokojený život. Splnila si dlouholetý sen.

Jaký je váš vysněný dům? Pravděpodobně velký, s obrovskou zahradou, neskutečným výhledem a vybavením, kterému doposud nerozumíte. Teď přichází další otázka, je tento váš vysněný dům reálný? Těžko říct. Nicméně žena Sophie Marino si vysnila dům, který je opravdu reálný k realizaci, a tak se do něj sama pustila. Plně ekologický dům postavila za pár tisíc dolarů a užívá si v něm příjemné chvíle.

Sice je menší, ale útulný

Sophie Marino, australská ruční tkadlena a přadlena, dokázala postavit svůj sen – malý dům v Byron Bay za pouhých 3 000 dolarů. Přestože celý proces stavby trval mnoho let a vyžadoval tvrdou práci. Sophie ukazuje, že s odhodláním a nadšením lze dosáhnout cílů. Sophiin malý dům je obklopen stromy a nachází se podél malebné laguny. Na pozemku, který kdysi sloužil jako součást školy, Sophie našla místo, kde může žít v naprostém souladu s přírodou.

Jedním z neobvyklých prvků jejího domova je koupelna. Původně měla být uvnitř, ale nakonec se Sophie rozhodla pro venkovní koupelnu. Sophie ocenila svěží zážitek z koupele pod hvězdami, hlavně v létě. Luxusní vana a sprcha venku dodávají tomuto domu jedinečný nádech.

Za kolik vybavení

Navzdory tomu, že Sophie začala s nízkým rozpočtem, dům si postupně získal své luxusní prvky. Elektrickou energii získává ze slunečních solárních panelů na svém pozemku, což jí umožňuje žít ekologicky udržitelným způsobem. Přestože do této doby již utratila kolem 80 000 dolarů (necelých 1,8 milionu), věří, že se jedná o nejcennější investici do vlastního šťastného a harmonického bydlení.

Když Sophie přichází domů, cítí se, jako kdyby ji celý dům objetím vítal. Její malý dům není jen místem k bydlení, ale spíše útočištěm, kde se může ponořit do přírody a najít klid v náručí lesů a laguny. Sophie Marino nás učí, že následovat své sny a žít v souladu s přírodou může být jedním z nejcennějších darů, které si můžeme v životě přát.

Zdroj: The Sun

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]