Popelnice nemusíte venku vystavovat! Zkuste je elegantně ukrýt díky těmto nápadům

Popelnice jsou nepostradatelnou součástí každého domu. Ovšem tyto platové nebo plechové nevzhledné nádoby často postrádají estetickou hodnotu a kazí vzhled předzahrádky nebo jiného prostoru, kde jsou umístěny. Ovšem být to tak nemusí, stačí popelnice umně zamaskovat. Přesně o tom bude dnešní článek.

Kam jinam s odpadky, než do popelnice. Je tedy jasné, že se bez nich žádná domácnost neobejde. Většinou je umisťujeme někde poblíž, abychom nemuseli chodit na druhý konec zahrady a také, aby byly blízko, až bude den svozu a nemuseli jsme popelnici či popelnice složitě přemisťovat. Většinou je máte tedy umístěné v předzahrádce nebo poblíž ulice. A nevzhledné kontejnery na odpad mohou totálně kazit celý dojem. Naštěstí existuje řešení a popelnice lze šikovně zamaskovat.

Přístřešek

Nejčastější volbou pro maskování popelnic je přístřešek nebo ohrádka. Vyrobit se dá z desek a může jít o otevřený prostor nebo ohrádku s dvířky. Šikovnější kutilové nebudou mít problém takovou ohrádku vyrobit, ale dá se koupit již hotový výrobek.

Plot

Místo přístřešku či ohrádky je možné ukrýt popelnice za plný půtek. Na ten pak můžete umístit ozdobné květináče nebo popínavou rostlinu.

Cihlový nebo zděný úkryt

Místo dřevěné ohrádky či přístřešku můžete postavit cihlový nebo zděný úkryt, opět s dvířky nebo bez dvířek. Podle velikosti úkrytu můžete pak vytvořit i systém pro tříděný odpad a umístit tam více beden či popelnic na papír, plasty, sklo, běžný odpad. Přístřešek může být pouze do výšky o něco větší než popelnice a na horní plochu můžete umístit květináče, aby celý prostor působil upraveným dojmem.

Venkovní paraván

Popelnice můžete šikovně ukrýt i za venkovní paraván. Nemějte obavu, že vám paraván odfoukne první silnější vítr. Existují i bytelné konstrukce tvořené kovovými sloupy.

Ozdobená popelnice

Pokud se vám nechce stavět ohrádka či přístřešek a ani paraván není to pravé ořechové, pak učiňte vaši popelnici zajímavým designovým kouskem. Použít můžete venkovní barvy nebo vymyslet jiný způsob zdobení, jako jsou různé nálepky. Popelnici ozdobte tak, aby ladila s okolím. S barvou květináčů, plotu apod.

Obrázky: morzsafarm, custombuiltsurrey, walkmillcottages