Sušení prádla na žebrech radiátoru se může ukázat jako drahá chyba. Oblečení to nepotěší

Fotografie: Depositphotos

Hlavně během podzimu a zimy lze na venkovní sušení prádla docela úspěšně zapomenout. Normálně se oblečení suší docela dlouho, takže chceme tento proces trochu urychlit.

Konkrétně jeho rozložením mezi žebra radiátoru, který se k tomu svým tvarem přímo nabízí. Jak se však ukazuje, právě toto je obrovská chyba. Tento postup má totiž hned několik negativních dopadů. Krom našeho zdraví zasahuje spolehlivě i peněženku. Klíčovým problémem je totiž celkové zvyšování vlhkosti v prostoru. To se projeví rozvojem nejrůznějších plísní a hub, které způsobují například dýchací potíže. Dá se tedy prádlo na radiátoru vůbec sušit?

Když šetřit, tak bez radiátoru

Sušit prádlo na radiátoru se také ukazuje být dosti drahým řešením. Hlavně mokré oblečení totiž tělesu dle InteriaKobieta značně brání v efektivním rozptylu tepla. Tím pádem spotřebujete více energie, což se zase projeví na účtech. Zakrytý radiátor soustředí zkrátka veškeré teplo právě do položených kusů. Ne tolik známým důsledkem tohoto postupu je také možné poškození samotného oblečení. Hlavně velký rozdíl teplot může způsobit jeho sražení.

Stejně tak je ve hře ohrožení odolnosti materiálu, což se týká hlavně jemnějších látek. Nejlepším způsobem sušení doma je tak stále klasický rozkládací sušák. V takovém případě je ovšem na místě zajistit v místnosti účinné větrání. Jakmile tedy prádlo rozvěsíte, vyplatí se ztlumit radiátor a současně na několik minut otevřít okna. Jak už jsme na BydlímeÚtulně.cz uváděli, nespoléhejte na ventilačky. Existuje několik větracích pravidel, který zajistí optimální výsledek.

kolíčky na prádlo detail
Fotografie: Pixabay

Proces schnutí prádla lze značně urychlit. Snadná japonská metoda spočívá ve vhodném umístění oblečení

Populární sušička

I když máte doma sušičku, je třeba dávat na věci trochu pozor. Co v ní lze sušit, to záleží na konkrétním typu a technologii. Moderní typy jsou však schopné zpracovat i nejjemnější a nejchoulostivější kousky. Poznáte to dle ČeskýchStaveb z cedulky oblečení. Kruh ve čtverci znamená určení pro sušičku. Přeškrtnutý kruh ve čtverci naopak to, že prádlo do sušičky nepatří. Při jedné tečce lze sušit na nízkou teplotu, se dvěma tečkami úplně normálně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]