Využijte k hnojení pokojovek věci, které najdete běžně v domácnosti. Vaše rostliny vám poděkují

Fotografie: ImgurPhotos

Přípravků na hnojení je v obchodních domech celá řada. Pokud ale chcete ušetřit nebo si jen poradit s domácími produkty, vyzkoušejte některou z našich rad. Díky tomu vaše pokojové rostliny zůstanou stále krásné, budou bohatě kvést a zdobit váš domov, jako nikdy dřív. Stačí jen vybrat z několika možných podob hnojení.

Jak udržet rostliny krásné

Pokud vám někdo tvrdí, že jsou jeho květiny krásné i bez hnojení, nemusí to být tak úplně pravda. Každý živý organismus na světě potřebuje výživu, aby mohl zdravě fungovat. Pokojové rostliny, které přežívají hlavně v květináčích, nemají jak živiny získat, a proto potřebují naší pozornost a pravidelné hnojení. Pomoci si můžete i se zdánlivě odpadními produkty nebo levnými věcmi, které máte doma. Je to jednoduché.

Používejte k hnojení cukr

Téměř každá rostlina cukr miluje. Bez této látky by nemohla fungovat. Řeč je v tomto případě hlavně o kaktusech, které hnojení pomocí cukru vyloženě milují. Před zaléváním proto zeminu posypte jednou lžičkou cukru a poté teprve rostlině dopřejte vodu.

Cukr je levný, snadno dostupný, a proto vás takové hnojení nebude skoro nic stát a udělá hodně práce za drahá hnojiva. Také fíkus miluje hnojení pomocí cukru. Kombinujte při péči o něj tuto možnost společně s občasným zaléváním mlékem.

Vyživující oleje

Máte-li doma oleje, jako je ricinový, meruňkový, olivový a další, možná je používáte hlavně k mazání pokožky. Ta po nich zůstává zdravá a hebká. Možná vás překvapí, že olej působí stejně také na rostliny. Když jim dopřejete občas malou kapičku, budou vám vděčné a navíc budou krásně kvést.

Popel ze dřeva

Vyhazujete stále popel z kamen. Nechte si pro změnu trochu popela v misce stranou. Až půjdete zalévat kytky, smíchejte jej s trochou vody a květinu s touto směsí zalijte. Provádějte podobné hnojení vždy jednou za deset dní a uvidíte, jak rostlina opět získá ztracenou krásu a chuť do života.

Citrusové plody

Jestliže si ke svačině dopřáváte pomeranče, grepy nebo si jen děláte limonádu z citrusů, slupky určitě nevyhazujte. Budou se vám taktéž hodit pro hnojení. Vhodně slupky do vody, nechte je louhovat několik dní nebo jen hodit a s touto vodou pak zalijte exotické pokojové rostliny. Obdobně lze využít také banánovou slupku, která obsahuje draslík, hořčík a další prospěšné minerální látky.

Houby

Dokonce i obyčejné houby, které najdete v lese zadarmo, vám mohou pomoci s hnojením. Nasekejte je na drobné kousky a přihoďte k zemině. Poté stačí směs lehce zalít a postup opakovat vždy po desítkách dní. Takový způsob hnojení sice v interiéru příliš nevoní, ale kdo má rád lesní atmosféru, bude s tímto aroma spokojený.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]