Využijte skleněné lahve k výrobě nádherných dekorací. Zvládnete to i s minimem zručnosti

Řada produktů nebo potravin je dnes umístěna do skla. A tak se vám doma začnou povalovat skleněné lahve. Je to jistě ekologičtější řešení než všechno balit do plastu, ale kdo má pořád nosit sklo do kontejnerů na tříděný odpad? Odteď už nemusíte! Prázdné lahve se totiž dají i ve vaší domácnosti využít k řadě zajímavých účelů.

Stačí trocha vaší kreativity, několik prázdných lahví a hezké dekorace mohou být na světě. Ušetříte peníze a zajistíte si příjemnou zábavu na dny, kdy venku prší, nebo se vám prostě nechce dělat nic aktivního.

Odstranění etiket

Prvním krokem je většinou odstranění etiket. Pokud víte jak na to, není to nic složitého. Stačí si do lavoru dát horkou vodu, trochu saponátu a nechat v této směsi láhve nějakou dobu odmočit. Etiketa se ve většina případů sama odlepí, případně jí trochu můžete pomoci. Takto máte lahve odmaštěné, bez etiket a připravené k použití.

Vázičky

Obvyklým použitím prázdných lahví jsou samozřejmě vázy. Jakkoliv to může znít prvoplánově, ve skutečnosti je to ideální příležitost, jak lahve zužitkovat. Pokud chcete být kreativní, můžete k ozdobení využít například oblíbenou ubrouskovou metodu, malování na sklo nebo obmotávání drátkem.

Zajímavý nápad je také připevnit menší lahve na dřevěnou destičku, kterou poté zavěsíte na stěnu, a můžete mít malé vázičky netradičně umístěné na stěně podobně jako obrazy. Pak už stačí jen pořídit nějakou malou květinku, nebo něco nasbírat na louce a váš byt může doslova rozkvést.

Svícny

Lahve se dají vhodně využít i jako svícny. Můžete do nich dát obyčejnou svíčku, ale také můžete zakoupit petrolej, vhodný špagát a přetvořit je v romantické svítidlo, které dodá vašemu bydlení nevšední atmosféru a charakter.

Lustry

Možná by vás to ani nenapadlo, ale přebytečné sklo se dá využít i jako lustr. Jednoduše je připevníte na žárovku a nikdo nepozná, že se jedná o staré a nepotřebné obaly. Pro tento účel se samozřejmě hodí spíše menší zavařovací nádoby nebo baňaté skleničky, které působí skutečně jako běžný kryt lustru – a přitom jsou doslova za hubičku.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]