Vyčistí zanesený odpad, hravě si poradí s rezavými kohoutky a vodním kamenem. Způsoby, k čemu všemu lze v domácnosti využít colu

Fotografie: Depositphotos

Kola je jedním z nejoblíbenějších sycených nápojů na světě. Využít se však dá k mnoho účelům než jen ke konzumaci.

Tento oblíbený sycený nápoj je často skloňovaný jako nezdravý a bezesporu má negativní dopady na náš organismus, zvlášť ve velkém množství. Přesto ho někteří doporučují jako lék na žaludeční nebo zažívací potíže. Ostatně v těchto případech skutečně pomoci může. Kola však může v domácnosti posloužit například k úklidu, odstraňování odolných skvrn nebo vám bezvadně poslouží v zahradě.

Obsahuje mnoho cukru

Odborníci na zdraví věnují pozornost zejména velkému množství cukru, který kola obsahuje. Upozorňují také na množství kyseliny fosforečné a dalších látek, kterým je lepší se vyhnout ve své stravě. Konzumace koly může vézt nejen k obezitě, ale například i k erozi zubní skloviny. To však neznamená, že kola nemůže být užitečná. Ukazuje se to například v domácnostech.

Fotografie: Freepik

Jestliže chcete účinně vyčistit odpady a nechcete k tomu používat silné chemické čisticí prostředky, můžete si koupit kolu. S tímto úkolem se vypořádá skvěle. Stačí nalít půl litru nápoje do ucpaného odtoku a nechat ho hodinu odstát. Po uplynutí této doby zalijte dvěma až třemi litry vroucí vody. Trubky se vyčistí a vy se zbavíte nepříjemného zápachu, který z nich může vycházet.

Kola odstraňuje i rez

Takřka legendární je použití koly k odstranění rzi. Ukazuje se, že je to opravdu skvělý způsob, jak se zbavit rzi z různých předmětů. Kola jakožto sycený nápoj si totiž dokonale poradí s kovovými povrchy, které ovládla rez. Je to díky kyselině fosforečné, kterou kola obsahuje. Stačí jen rezavé nástroje, hřebíky a šrouby namočit do koly. Doba koupele závisí na míře znečištění předmětů.

Fotografie: Depositphotos

Po odstranění rzi je nutné předměty opláchnout ve vodě a dostatečně osušit. Kolou navíc dokážete povolit také šrouby, které jsou odolné a nejdou vyšroubovat. Kolu můžete také využít k čištění koupelny, a to nejen vany či sprchového koutu, ale také sprchové hlavice. Stačí kolu nastříkat na povrch a otřít. Na zahradě lze použít kolu k okyselení půdy. Miska koly je vhodná past na slimáky.

Zdroj: Porad Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]