Koupelna je obvykle velmi malá místnost. Mohlo by se proto zdát, že její úklid je snadný a časově nenáročný. Opak je ale pravdou. Právě koupelna potřebuje důkladnou péči, a proto bychom si měli dát velký pozor při výběru vhodných přípravků.
Koupelna je místem, kde se poměrně velkou část dne drží vlhkost. To je ideální prostředí pro vznik plísní a hub. A ty rozhodně ve svém domově nechceme. Které běžné přípravky, které v domácnosti používáme, nám dopomohou k čisté koupelně? Poradíme Vám, které chyby už nedělat při úklidu. Díky našim tipům již pro Vás úklid koupelny nebude noční můrou, ale zábavnou činností, na kterou se dokonce budete těšit.
Nedostatečná doba aplikace
K dokonale čisté koupelně je potřeba zvolit správný čisticí prostředek. I tak se ale můžeme dopustit chyb, které nám zkomplikují cestu k vysněnému výsledku. Nejčastější chybou je, že prostředek opláchneme ihned po aplikaci na povrch. Aby byl čisticí prostředek účinný, je potřeba ho nechat pracovat alespoň 15 minut. To samé platí také pro podlahu.
Na nerezové povrchy, umyvadlo, sprchový kout a dokonce i záchodovou mísu se hodí použít bílý ocet. Jednoduše stačí do octa namočit houbu a veškeré povrchy takto připravenou houbou otřít. Opět musíme pamatovat na to, že doporučená doba, po kterou je třeba nechat přípravek na povrchu působit, je 15 minut. Abychom si zajistili dokonalé zbavení nečistot, je ideální použít na otření hadr z mikrovlákna.
Všeho moc škodí
Velmi častou chybou, kterou při úklidu děláme, je používání zbytečně velkého množství produktů. Kvantita nám v tom případě rozhodně nezaručí perfektní kvalitu, ba dokonce naopak. Na povrch, který chceme uklidit, nám bohatě postačí jedna vrstva čisticího prostředku. Na ošetřovaný povrch nemusíme přípravek nanášet v několika vrstvách, jedna aplikace bohatě stačí, aby přípravek působil i jako odmašťovač.
Pro dokonale čistou koupelnu je zapotřebí dodržet ještě třetí krok, ve kterém se také při úklidu elmi často chybuje. V konečné fázi úklidu máme ve zvyku povrch opláchnout studenou vodou. Ta nám ale nezajistí zahubení nebezpečných mikrobů a bakterií. K tomuto účelu slouží pouze voda teplá. Pokud k úklidu používáme jedlou sodu, nedojde v kombinaci se studenou vodou k jejímu rozpuštění a aktivaci obsažených látek, její použití by tak bylo zbytečné.