Nevyhazujte organické zbytky ze své kuchyně a naučte se, jak je co nejlépe využít na své zahradě. Z cibulových slupek si velmi snadno připravíte účinné hnojivo pro své rostliny.
Abyste si zajistili opravdu bohatou úrodu rajčat a paprik, musíte jim zajistit ty nejlepší životní podmínky. Kromě dostatečného množství světla, tepla a vody potřebují také pravidelný přísun živin a ochranu před škůdci. Nahraďte chemická hnojiva přírodní alternativou. Takto ušetříte peníze i životní prostředí, a navíc snížíte množství vyprodukovaného odpadu.
Proč používat cibulový postřik
Směs vyrobená z cibulových slupek má mnoho výhod. Svou velmi výraznou vůní odpuzuje některé druhy škůdců, jako jsou, mšice, šneci nebo slimáci. Výrazně zlepšuje strukturu půdy. Cibulové slupky lze jednoduše zahrabat do země jako přírodní organické hnojivo, které se bude postupně rozkládat a uvolňovat prospěšné látky. Postřik z cibulových zbytků ochrání vaše rostliny před některými nemocemi, houbovými chorobami a plísní.
Které rostliny ošetřit cibulovými slupkami
Postřik ze slupek cibulí lze bezpečně použít k ošetření rostlin zeleniny, ovoce, ale i okrasných bylin a keřů. Velmi dobře působí zejména na papriky, rajčata, okurky, fazole, cibuli, česnek, špenát, hlávkový salát, jahody, maliny, borůvky a hrozny. Po tomto ošetření budou rostliny mnohem odolnější vůči škůdcům a dalším stresovým faktorům i nemocem.
Rajčata velikosti pomerančů: Základem je na míru smíchané domácí hnojivo
Jak používat postřik z cibule
Jediné, co budete k výrobě tohoto přírodního postřiku potřebovat, je několik cibulových slupek a 2 litry vody. Slupky nejdříve nechte dostatečně vyschnout a poté je vložte do hrnce a zalijte vodou. Nechte je vařit na mírném plameni přibližně 20 minut, následně je stáhněte z plotýnky a nechte vystydnout. Nakonec roztok přelijte do nádoby s rozprašovačem a ošetřete rostliny. Pro maximální účinek opakujte tento postup alespoň 2× týdně.
Zdroj: PoradyInteria