Vzala staré džíny a proměnila je na originální kobereček do ložnice

Líbí se vám malé koberečky, které si lidí dávají k posteli, aby se jim ráno příjemněji vstávalo? A víte, že na výrobu poslouží obyčejné džíny? Tyto designové doplňky jsou velmi oblíbené, ale tomu také odpovídá jejich cena. Chcete-li ale mít podobný kobereček doma, nemusíte se spoléhat jen na obchodní domy. Vyrobíte si jej snadno ze zbytků, které najdete doma. Jak na to?

Proměna starých džín

Hodit se vám budou staré džíny. Z papíru si vytvořte šablonu okvětního lístku. Velikost volte dle toho, jak chcete, aby byl výsledný kobereček velký. Na džíny obkreslete obrysy okvětního lístku a pomocí ostrých nůžek je vystřihněte. Vyplatí se postupovat pomalu a precizně.

Na kusu přebytečné látky, který se stane základem koberce, vyznačte kruh a poté rozložte okvětní lístky do kruhu a upevněte je lepicí pistolí. Okvětní lístky by se měly mírně překrývat, aby spodní látka vůbec neprosvítala a výrobek působil plasticky.

Přilepené okvětní lístky je ještě potřeba řádně přišít. K tomu je nejlepší využít nit v kontrastní barvě, která se vám bude hodit k barvě džínů. Začnete od středu a postupně obšijte všechny lístky. Odstřihněte zbývající konce látky, aby zůstaly být viditelné jen samotné okvětní lístky, které nyní tvoří pravidelný kruh.

Příprava středu

Nyní si připravte karton o délce asi dvaceti centimetrů, na který postupně navíjejte přízi ve zvolené barvě. Poté na okrajích kartonu přízi přestřihněte, aby vám zůstal silný cop stejně dlouhých kusů příze.

Asi po 1-2 cm úsecích cop svazujte dalším kouskem příze, aby vznikly malé kulaté „hrášky“. Jakmile máte hotovo, jednotlivé hrášky uprostřed přestřihněte, aby se vytvořil huňatý pompon. Tyto pompony poté využijete k vytvoření plastického jádra květiny.

Vezměte si tavicí pistoli a s její pomocí na sebe pompony do středu nalepujte. Měly by na sebe velmi těsně přiléhat, aby spodní látka neprosvítala a aby byl výsledek skutečně bohatý a huňatý.

Pompony mohou být i různě velké nebo mohou mít jiné barvy, pokud chcete být kreativnější. Výsledný kobereček je velmi efektní, a hlavně mimořádně pohodlný.

Fotografie: Artefacts

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]