Jedlá soda: Odpověď na otázku, jak vyčistit koberec bez drahých prostředků z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Koberec může být krásnou dekorací, ale také lapačem prachu a dalších nečistot. Aby byl váš koberec zase jako nový, vyzkoušejte tento postup čištění. 

Čím více je členů a domácích mazlíčků v domácnosti, tím náročnější údržba koberců může být. Pokud čištění koberce dlouhodobě zanedbáváte, napáchané škody vám půjdou jen velmi těžko napravit. Koberec by měl být pravidelně vysáván i čištěn, aby se v něm neusazoval prach, chlupy a další nečistoty. Špinavý koberec je rájem nejen pro roztoče, ale také pro různé bakterie a viry. Vyčistěte ho touto jednoduchou metodou a užijte si pocit z nádherně čistého domova.

Jak koberec snadno a rychle vyčistit

Koberec můžete vyčistit do hloubky i bez použití drahých čisticích přípravků. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je jedlá soda. Díky ní účinně vyčistíte i dlouhá vlákna koberce. Nejprve ho důkladně vysajte, abyste odstranili povrchové nečistoty. Následně ho posypte jedlou sodou a nechte ji působit přes noc. Další ráno koberec vysajte. Jedlá soda odstraní nejen zanesenou špínu, ale i nepříjemné pachy.

Další způsob, jak koberec účinně vyčistit

Vyčistit opravdu špinavý koberec vám pomůže jedlá soda s octem. Půl sklenice octu smíchejte s pár kapkami běžného prostředku na mytí nádobí. Směs důkladně promíchejte a pomocí hadříku vydrhněte skvrny na koberci. Následně čištěná místa opláchněte vodou a vysušte je.

Po vysušení koberce nasypte dvě lžíce jedlé sody do láhve s perlivou vodou, vše smíchejte a pomocí rozprašovače nastříkejte na koberec. Několik hodin nechte směs působit, následně ji otřete hadrem a nechte uschnout. Během pár dní můžete jedlou sodu z koberce vysát.

čistý koberec
Fotografie: Pixabay

Jedlá soda jako vynikající čisticí prostředek

Tento prášek je skvělým univerzálním čisticím prostředkem, kterým vyčistíte téměř celou domácnost. Během pár hodin dokáže z vláken koberce vytáhnout i zažranou špínu a zbavit ho nepříjemných zápachů. Navíc si dokáže poradit i s případnou plísní, jež se v koberci může usazovat. Po vyčištění koberce jedlou sodou ho několikrát důkladně vysajte. V následujících dnech se z něj mohou uvolňovat zbytky jedlé sody.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]