Zařizujete domácnost? Vsaďte na police – 5 důvodů, proč si je pořídit

Police jsou velmi vděčným a funkčním prvkem domácnosti. Vypadají elegantně, vzdušně, jsou levné a namontovat je dokáže každý. Police s přehledem zastoupí i některý druh nábytku, jako jsou skřínky, komody, ale i obývací stěna. Navíc jsou cenově dostupnější variantou, při zařizování domácnosti. V interiéru by chybět rozhodně neměly.

Větší a robustnější nábytek nahrazují policemi téměř všichni, kdo bydlí v malém bytě či domku. Také ti, komu do interiéru dopadá málo denního světla a ti, kteří chtějí něco vystavit (knihy, trofeje z dovolené, zajímavé dekorace). V neposlední řadě si police pořizují také ti, kteří mají na vybavení domácnosti určitý finanční rozpočet a musí se do něj vejít. Zkrátka a dobře, police vyjdou mnohem levněji, než nábytek. Policemi lze nahradit i horní kuchyňské skřínky. Přinášíme vám 5 důvodů, proč si police pořídit.

Bohatý výběr

Police dostanete koupit v různých tvarech, barvách, velikostech téměř v každém obchodě s nábytkem. Ti šikovnější si je mohou dokonce vyrobit sami a použít k výrobě i starší kus nábytku (recyklace je dnes v módě). Police nemusí být jen dřevěné, ale i plastové, skleněné a další. Tudíž si vybere opravdu každý tak, aby mu přesně zapadly do interiéru.

Hodí se úplně všude

Police můžete mít v předsíni, kuchyni, obýváku, ložnici, koupelně, dětském pokoji a dokonce i na toaletě. Když se podíváte do časopisů s nábytkem zjistíte, že police nejsou zdaleka doménou jen rustikálních interiérů či starších chalup. Interiéroví designéři s nimi dokáží hotová kouzla i v moderních interiérech. Police zvládnou s přehledem prosvětlit, opticky zvětšit a odlehčit prostor. Mnohé z nich mají dokonce i prostor pro ukrytí kabelů.

Jednoduchá montáž

K pověšení police (koupíte-li si hotovou) nepotřebujete být nijak zruční a obejdete se bez řemeslníků. Stačí vám vrtačka, šroubky, hmoždinky, hřebíky, vodováha, šroubovák a vlastní ruce. Pokud jste žena a netroufáte si, polici vám určitě pověsí ochotný soused. Z několika polic lze sestavit policový systém, který může být v předsíni a nahradit tak šatnu, případně knihovnu na kterou vám nezbylo místo.

Jsou multifunkční

Police mohou nahradit i horní skřínky v kuchyni, čímž se kuchyňská linka stane levnější a vzdušnější. Použít je však můžete i v koupelně na odkládání kosmetiky či pro uložení ručníků. Máte-li prostornou toaletu, mohou být i tam a uložit na ně můžete třeba čistící prostředky a zásoby toaletního papíru. Zkrátka police využijete všude.

Stylová a levná dekorace

Ceny některého nábytku jsou opravdu hodně vysoké. Nástěnné police vás vyjdou mnohem levněji. Svou roli bezpochyby hraje i materiál a design. Police nemusíte dávat jen seřazené nad sebou či vedle sebe, ale různě cik cak na stěnu, aby se docílilo co nejzajímavějšího vzhledu. Díky nim nebudou zdi tak prázdné.

Obrázek: pixabay