Z venku běžný řadový dům. Uvnitř dokonalé retro a desítky let nezměněný interiér

Na první pohled tato nemovitost vypadá jako běžný řadový dům. Uvnitř je však přece jenom něčím výjimečným. Stačí do něho nahlédnout. Ukazuje dokonalé retro. Ne proto, že by si ho někde zařídil podle dřívějších trendů. Od zůstal desítky let nezměněn.

Před 72 lety

Do tohoto domu se před 72 lety nastěhovala žena, která si ho zařídila podle svého vkusu. O svůj interiér velmi pečovala, a hlavně ho nijak nemodernizovala, ani neupravovala. Nyní je ženě 96 let a interiér jejího domu vypadá tak, jako když v něm začínala bydlet. A zve vás dále.

Unikátní vintage styl

Málokdo by řekl, že tento běžný řadový dům je uvnitř tak výjimečný. Ukazuje vintage styl ve své pravé, originální podobě. Ne takové, kterou dnes mnozí napodobují. Interiér byl v tomto stylu zařízen v době, kdy to bylo něco zcela běžného. A unikátní je, že vše přetrvalo dodnes.

Nádherný kýč

Mnozí nazývají tento řadový dům nádherným kýčem. Ano, i takto může působit. Stačí se podívat třeba na celkové sladění barev. Dominuje zde typická mentolová zelená barva, která se mísí s růžovou a červenou. Dnes tato kombinace vytváří úsměv na rtech, ale dříve to bylo z hlediska bytového designu jasným hitem.

Věci, které už neseženete

Uvnitř domu jsou také věci, které dnes už nejsou k sehnání – tedy pokud byste nepoptávali drahou individuální výrobu. Tento řadový dům tak můžeme považovat i za unikátní muzeum, náhled do minulosti, který má ukázat to, v jakých interiérech lidé žili. A nutno říci, že to rozhodně nebylo tak strohé a sterilní, jako je tomu právě v dnešní době.

Skvělé místo i pro relaxaci

Dokonce zde ve spodním patře najdete i místo pro relaxaci. Salonek s gaučem, kde nechybí ani zásobený bar. Zatímco dnes zveme návštěvy hlavně do obýváku, dříve bylo zvykem mít v domech místnost, která se stala alternativou standardních pánských klubů, kde se mohly vést zajímavé rozhovory nad sklenkou něčeho ostřejšího. Takový pokoj by chtěl mít doma každý muž i dnes.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]