Za odpočinkem nemusíte nikam jezdit – relaxovat můžete i z pohodlí domova. Prozradíme, jak na to…

Hodně lidí jezdí o víkendu pryč se slovy, že si musí konečně odpočinout. Jenže kde jinde by měl člověk odpočívat, než v pohodlí vlastního domova, kde by se měl cítit příjemně. Není potřeba nikam jezdit jen proto, abyste vypnuli, načerpali energii a plně relaxovali.

Přetěžování organismu má na naše zdraví negativní vliv, proto je vhodné naučit se relaxovat, kdy jen to jde. Nečekat, až budete moci odjet na víkendovou chatu či navštívit welless centrum. Prozradíme vám, jak si užít den, načerpat novou energii a cítit se skvěle.

Začněte protažením těla

Pusťte si relaxační hudbu a protáhněte si pomalu, bez spěchu celé tělo. Pokud znáte prvky jógy, pak to máte snadnější. Pokud ne, vzpomeňte si na protahování těla ze školních let v tělocvičně. Pěkně od krku, přes paže, záda, nohy. Stačí 15 až 20 minut. Velmi často zapomínáme na to, jakou každodenní službu nám naše tělo plní. Odměňte se mu a pořádně jej protáhněte. Budete se cítit skvěle.

Dopřejte si koupel

Jakmile se protáhnete, dopřejte si příjemnou koupel. Důležité je samozřejmě vytvořit i příjemné prostředí. V nepořádku mezi rozházenými věcmi by se vám relaxovalo špatně. Tudíž pořádek je základ. Pak už stačí přítmí, hudba, vonné svíčky, jahody v mističce a skvělá limonáda.  Relaxaci umocní i přidání vonných bylinek do koupele. Může se jednat o růže, levanduli, heřmánek – vyberte svou nejoblíbenější vůni.

Péče po koupeli

Jakmile vylezete z vany či ze sprchy, nezapomínejte ošetřit svou pokožku. Výživné tělové mléko či olejíček bude pro unavenou pokožku učiněný balzám. Ošetřete si i vlasy. Klidně si udělejte domácí masku na obličej a lehněte si na minimálně 15 až 20 minut. Po horké koupeli vám to jen prospěje.

Hezky se upravte

I když nikam nepůjdete a budete chtít zůstat v županu do večera, důležité je cítit se hezky. Pokud jsme upravení a pěkní, umocní to příjemný pocit. Klidně si udělejte manikúru, pedikúru, nabarvěte si obočí a hýčkejte se. Můžete číst oblíbenou knihu, ležet a poslouchat hudbu, vychutnávat si čaj či kafe a sušenky. Cílem je cítit se perfektně a odpočívat. Naučte se odpočívat, čerpat energii a radovat se z maličkostí. Budete pak spokojenější a vyrovnanější.

Ralaxovat můžete i společně s partnerem. Děti dejte k babičce a udělejte si den pro sebe. V takovém případě si můžete dopřát i vzájemnou masáž a večer vyrazit na večeři.

Obrázek: pixabay