Zamlžování brýlí při nošení roušky trápí celou řadu lidí. Zbavte se tohoto problému

Fotografie: Depositphotos

Pandemie koronaviru přinesla každému z nás mnoho potíží. Mezi nejvýznamnější určitě patří nošení roušky. Jenže to také znamená řadu nepříjemností, včetně zamlžování brýlí. Musíme ji mít nasazenou na všech veřejných místech a mnozí z nás také ve svém zaměstnání. Mlžení skel tedy může představovat dost vážný problém.

Zamlžování brýlí

Neustálý boj se zamlžováním skel jistě zná každý, kdo pravidelně nosí brýle. Každý má možná nějaký svůj vlastní trik, jak zamlžování zabránit, ale pokud si s tím stále nevíte rady, zkuste naše triky. Je totiž velmi důležité zajistit, abyste přes brýle dobře a spolehlivě viděli. Opak může vést ke zraněním, nehodám nebo jiným potížím.

Fotografie: Depositphotos

Kousek látky pomůže

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob je umístit brýle ne pod, ale přes okraj masky. Tímto způsobem bude teplý vzduch částečně zachycen látkou a sklo se nebude zamlžovat. Zde ale dost záleží na velikosti vašeho obličeje, brýlí i roušky, zda je možné tohoto efektu docílit.

Pokud tedy tato metoda není dostatečně účinná, můžete pod masku do prostoru, kde se dotýká nosu, vložit kousek savé látky. Ta je také schopna zachytit teplý vzduch a eliminovat riziko zamlžování.

Ohrnout roušku

Elegantní způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, vymysleli v Japonsku. Stačí jen ohnout horní okraj masky dovnitř a vytvořit tak bariéru před teplým vzduchem. Zkuste to, funguje to překvapivě dobře.

Fotografie: Freepik

Obecně platí, že pokud se vám brýle zamlžují, netěsní vaše maska optimálně, a to samozřejmě není je problém pro brýle, ale také pro celkovou účinnost roušky. Pokud netěsní optimálně, je snížena její schopnost zachytávat jak viry, které můžete šířit vy, tak ty, které se k vám dostávají z vnějšího prostředí.

V každém případě je tedy ve vašem zájmu používat jen roušky dobře těsnící. Pořiďte si tedy ideálně takové, které mají kovový drátek v oblasti nosu, který lépe drží roušku na místě.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]