Škrábance z brýlí zmizí jako mávnutím proutku. Zubní pasta jim snadno navrátí původní lesk

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí poškrábaná sklíčka brýlí, pak byste měli vyzkoušet tento jednoduchý způsob, jak je účinně všech drobných poškození zbavit. Výsledek vás zaručeně potěší.

Ať už nosíte sluneční nebo dioptrické brýle, drobných škrábanců je ušetříte jen stěží. Abyste se vyhnuli jejich nákladné opravě nebo nákupu nových, zkuste je nejdříve sami opravit. Díky tomuto jednoduchému triku to zvládnete levou zadní. Podle webu DomekIOgrodek vám k tomu postačí obyčejná zubní pasta.

Jak předejít poškrábání brýlí

Nejčastěji k poškození sklíček dochází při běžné manipulaci s brýlemi. Velmi nebezpečné jsou pro ně jakékoliv předměty s ostrými hranami. Proto byste je měli v tašce nebo batohu přenášet vždy ve speciálním pouzdře. V dřívějším článku na BydlímeÚtulně jsme se rozepsali i o dalších tipech, na co si dát pozor, aby vám brýle vydržely co nejdéle.

Co budete k opravě brýlí potřebovat

Drobné škrábance na sklíčkách jen tak hadříkem nevyleštíte. Pokud ale zároveň s ním použijete ještě další přípravek ze své domácnosti, úspěch máte téměř zaručen. Vaše brýle budou opět jako nové, jestliže k jejich čištění použijete i tu nejlevnější zubní pastu. O jejích účincích jsme se na stránkách BydlímeÚtulně zmiňovali již dříve.

Jak se zbavit škrábanců

Tento způsob je opravdu velmi snadný, rychlý a účinný. Jednoduše naneste malé množství zubní pasty na postižené sklíčko a hadříkem je pořádně rozetřete. Chvíli místo masírujte a poté ho opláchněte pod studenou vodou. Omyjte všechny zbytky pasty i další nečistoty a pomocí suchého hadříku brýle pořádně vysušte a vyleštěte. V případě potřeby postup opakujte.

Oslnivý lesk a záře u stříbrných šperků není pouhou minulostí. Kondici navrátí i soda nebo ocet

čištění škrábanců na brýlích
Fotografie: Freepik

K vyčištění brýlí lze využít také jedlou sodu. Trochu prášku smíchejte s vodou tak, aby vám vznikla hustá hmota, a postupujte jako v případě zubní pasty. Těmito způsoby lze odstranit i drobné škrábance na sklenicích a jiných předmětech.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]