Zásuvka pod troubou má praktické využití. Místo skladování pekáčů zde lze uchovat teplé jídlo

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, proč se pod troubou nachází zásuvka, přinášíme vám konečně odpověď. Možná budete překvapeni, ale její využití je opravdu praktické.

Na první pohled se může zdát, že je zde zásuvka navíc, nebo dokonce omylem. Pravda je ale úplně někde jinde, zásuvka je pod troubou umístěna záměrně a překvapivě má i několik praktických využití. Jedná se nejen o úložný prostor, kam můžete schovat mnoho předmětů, jako třeba podnosy, tácy nebo utěrky. Slouží i k jiným účelům.

Úložný prostor, ale také praktický ohřívač

Díky svému tvaru a rozměrům se velmi často tato zásuvka používá jako úložný prostor. Snadno sem umístíme například tác nebo podnos, ale také poklice na hrnce nebo prkénka. Je ideálním řešením pro ty, kteří mají rádi pořádek a chtějí využít veškerý použitelný prostor v kuchyni. Uskladnit sem můžeme také hrnce, pánve nebo jiné náhradní nádobí.

Podle webu Deccoria bychom ale vždy měli dbát na bezpečnost. Existují totiž předměty, které bychom zde skladovat rozhodně neměli, jedná se hlavně o ty, které špatně reagují na zvýšenou teplotu. Velmi snadno by totiž mohlo dojít k jejich poškození či vznícení. Díky tomu je tato zásuvka naprosto nevhodná k uskladnění potravin nebo čaje.

Dokáže nám usnadnit vaření

Kromě úložného prostoru má ale zásuvka také další využití. Jedná se o ideální místo na ohřev připraveného jídla, to je informace, kterou se dozvíme například na stránkách Storyboardthat. Teplota, která se uvnitř této zásuvky během vaření nachází, se pohybuje mezi 40 a 75 °C. Díky tomu si zde při přípravě vícechodového menu můžeme nějaký pokrm v klidu odložit.

Pečení makronek
Fotografie: Pexels

Zbytečně zapojené spotřebiče zatěžují vysoké účty za elektriku. Patří mezi ně i televizor nebo počítač

Problémem, který ale mnohdy v kuchyni řešíme, je správné čištění takové zásuvky. Ani v tomto případě nemusíme mít obavy, proces je jednodušší, než se může na první pohled zdát. Velkým pomocníkem nám v tomto případě je jedlá soda nebo ocet. O tom, jak si z těchto surovin připravit univerzální čisticí prostředek jsme již čtenáře deníku Bydlíme Útulně informovali.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]