Zavěšené rostliny promění interiér v botanickou zahradu

Rostliny dodávají interiéru útulný a zabydlený pocit. Přírodní dekorace jsou zkrátka nejlepší, protože dokáží vyčarovat nezaměnitelnou atmosféru. Důkazem jsou všudypřítomné pokojové rostliny. A nejen ty – v kuchyni i jinde v interiéru lze pěstovat keříková rajčátka, papričky či bylinky. Pokud si myslíte, že máte pro rostliny málo místa, jednoduše je zavěste.

Zavěsit můžete nejen kokedamy (mechové koule), ale i truhlíky a květináče. Způsobů věšení existuje nespočet. My si právě dnes některé možnosti ukážeme.

Makramé

Makramé je technika vázaní šňůrek. Často se touto technikou vyrábějí dekorace na stěnu, která je velmi trendy. Makramé lze však použít i k vytvoření závěsných sítí pro květináče.

Žebřík

Velmi zajímavě a originálně vypadá v interiéru i žebřík, který se rovněž těší velké oblibě, coby interiérová dekorace a doplněk. Nemusí stát pouze opřený o stěnu a plnit funkci stojanu na ručníky, můžete jej zavěsit a použít jako držák pro zavěšení květináčů.

Garnýž

K zavěšení kytek může posloužit i garnýž. Většina kytek uvítá denní světlo a teplo. Pokud nemáte dostatek místa na okenním parapetu, květináče jednoduše navěšejte na garnýž. Nápad je to skvělý a oceníte ho i v kuchyni, kde můžete takto pěstovat bylinky.

K zavěšení lze použít libovolný provázek. Nebudete-li používat například techniku makramé, můžete na provázek navléci korálky nebo udělat na něm třeba jen uzlíky, aby byl zajímavější a více dekorativní.

aké je možnost uháčkovat závěsnou síťku. A pokud si myslíte, že ruční tvoření není váš šálek kávy, lze závěsné květináče koupit hotové – stačí jen pověsit.

Věšet můžete klasické květináče, truhlíky, ale i skleněné koule s rostlinami, barevným pískem, kamínky, mušlemi, korálky – aby byla dekorace co nejvíc zajímavá. Skleněné baňky s otvory dokáží udržet potřebnou vlhkost a pěstovat v nich můžete sukulenty i orchideje.

Fotografie: Amazinginteriordesign