Nežádoucím nájezdům mravenců v domácnosti se dá bránit směsí cukru a boraxu. Bohatě vystačí 2 lžičky

Fotografie: Sri Namagiri Mahalakshmi Baskaran / Creative Commons / Attribution 3.0

O přítomnost mravenců v kuchyni nikdo nestojí, přesto je někdy vážně oříšek tyto nezvané návštěvníky vypudit. Pomoci vám naštěstí může jednoduchý trik.

Přítomnost jakéhokoliv hmyzu znehodnotí vaše uložené jídlo. Mravenci dokážou prolézt i tou nejmenší škvírkou nebo prasklinkou a cestu za voňavým jídlem vždy najít. Jakmile narazíte na prvních pár průzkumníků, kteří od vás neodejdou s prázdnou, můžete se brzy těšit na mravenčí řetěz plný mlsných jazýčků. Abyste své jídlo a celou kuchyň před útokem mravenců ochránili, zbavte se jich pomocí tohoto účinného triku.

Co budete ke zneškodnění mravenců potřebovat

Nemusíte utrácet peníze za nákup nebezpečných chemických přípravků proti hmyzu. Tyto přípravky nemusí vždy stoprocentně fungovat, a pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, můžete jimi ohrozit také jejich zdraví. Místo toho využijte suroviny, které máte v kuchyni. Pomocí sladké vůně mravence nalákejte, a pak se jich účinně zbavte.

Jak se mravenců snadno zbavit

Abyste se s mravenci vypořádali, nalákejte je nejprve na sladkou a voňavou vůni. Trochu cukru nasypte do misky nebo sklenice a všechny mravence v domácnosti nalákejte do pasti. Pro účinnou likvidaci mravenců smíchejte půl hrnku cukru s 1–2 polévkovými lžícemi boraxu. Borax je zcela bezpečný pro lidi, ale smrtící pro mravence. Směs cukru a boraxu nařeďte polovinou hrnku teplé vody. Jakmile se prášek ve vodě rozpustí, máte past připravenou.

Použití směsi proti mravencům

Do připravené směsi stačí namočit jeden vatový tampon a ten umístit tam, kde se vyskytuje nejvíc mravenců. Další vatový tampon můžete umístit ke vstupu, kudy mravenci do vaší kuchyně nebo domova přicházejí. Mravence sladká vůně cukru přiláká a po požití boraxu brzy zahynou. Během chvilky tak můžete zlikvidovat všechny mravenčí záškodníky a vypořádat se s těmito nevítanými hosty jednou provždy.

mravenec
Fotografie: Pixabay

Jak předejít výskytu mravenců

Mravenci mají velmi dobrý čich, proto byste měli uchovávat veškeré potraviny uzavřené. Pro skladování cukru raději vždy využívejte vzduchotěsné nádoby. Víčka sirupů a šťáv dobře dovírejte a pravidelně je umývejte, aby sladká vůně mravence nepřilákala. Pravidelný úklid kuchyně vás také může ochránit před výskytem mravenců. Jakékoliv drobky spadané pod nebo za kuchyňskou linkou mohou považovat za zdroj potravy. Vždy je jednodušší výskytu mravenců předcházet, než pak řešit jejich přítomnost.

Zdroj: Viralife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]