Hřebíček je doslova hřebíčkem do rakve zápachu v koupelně. Stačí uvázat 15 kusů a použít prázdný čajový sáček

Fotografie: Kagor / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pokud vás při vstupu do koupelny praští do nosu nepříjemný zápach, rozhodně byste měli vyzkoušet tento jednoduchý trik. S jeho pomocí zápach nahradíte příjemnou vůní.

Není nic nepříjemnějšího než smrdutý zápach linoucí se vaší domácností. Pokud jste toaletu důkladně vyčistili a zápach přesto přetrvává, vyzkoušejte tyto geniální triky. Díky nim můžete snadno odstranit nepříjemný zápach a nahradit ho naopak příjemnou vůní. Neutrácejte peníze za drahé speciální čisticí prostředky. Aromatizujte svou koupelnu pomocí těchto přírodních produktů ze své kuchyně.

Nejčastější příčiny nepříjemného zápachu

Za výskyt nepříjemného zápachu ve vaší koupelně nejčastěji může přítomnost velké vlhkosti a plísně. Koupelna je často místnost s největší vlhkostí a nedostatečný úklid tohoto prostoru může vést ke vzniku plísní. Ty jsou nejen odpudivé, ale také působí negativně na lidské zdraví a mohou vydávat nepříjemný zápach. Dalším původcem zápachu ve vaší koupelně mohou být odtoky. Usazováním vodního kamene a dalších nečistot může v odtoku vzniknout bariéra, která zabraňuje dobrému odtoku vody, a navíc vydává zápach.

Jak odstranit zápach z koupelny

Pomocí těchto jednoduchých triků můžete snadno a účinně všechen zápach ze své koupelny odstranit. Díky kombinaci pár ingrediencí z vaší kuchyně nezbydou po zápachu ani památky. Takto jednoduše nahradíte nepříjemný zápach příjemnou vůní.

Provoňte koupelnu hřebíčkem

K výrobě tohoto osvěžovače vzduchu si připravte 15 hřebíčků, suchý a prázdný čajový sáček, 50 cm nylonu a lepicí pásku. Do prázdného a suchého čajového sáčku nejprve vložte hřebíček a pomocí nylonu zavažte sáček na pevný uzel. Lepicí páskou připevněte druhý konec nylonu k záchodové míse a sáček s hřebíčkem do záchodové mísy vhoďte. Při každém spláchnutí se do záchodu uvolní příjemná hřebíčková vůně.

toaleta s hřebíčkem
Fotografie: Pixabay

Použijte k vyčištění toalety jedlou sodu

Soda je univerzálním čisticím přípravkem, kterým vyčistíte a dezinfikujete téměř všechny povrchy. Navíc dokáže pohlcovat nepříjemné pachy. Jakmile odhalíte zdroj zápachu ve své koupelně, můžete k jeho odstranění použít jedlou sodu. Zapáchající místo opláchněte vodou a bílým octem a nakonec sem nasypte 1–2 polévkové lžíce jedlé sody.

Zbavte se zápachu bílým octem

Bílý ocet dokáže skvěle dezinfikovat, čistit a ničit bakterie. Také je vynikající volbou v boji proti zápachu. Pro odstranění zápachu z koupelny smíchejte 1 lžičku bílého octa se 2 hrnky vody. Přidejte 1 lžičku jedlé sody a 10 kapek libovolného esenciálního oleje. Tento roztok důkladně promíchejte a nalijte do nádoby s rozprašovačem. Pomocí rozprašovače ho naneste na všechny zapáchající povrchy a nechte ho působit. Vaše koupelna bude opět dokonale čistá a plná příjemné vůně.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]