Zbavte se zápachů ve vašem domě jednoduchými triky

Mnoho věcí může přispět k tomu, že náš domov nevoní tak, jak bychom si přáli. Existuje totiž několik viníků, kteří tuto snahu kazí. Pojďme si na ně společně posvítit a prozradit si, jak situaci zlepšit.

Cigaretový kouř

Cigaretový kouř dokáže pořádně znepříjemnit pobyt nejen v místnosti, ale celém bytě, jelikož je vlezlý a načichne od něj všechno. Situaci lze zlepšit tak, že umístíte do každé místnosti látku namočenou do bílého octa a necháte, aby ocet zápach neutralizoval. Je to bez zbytečné chemie, zdravotních rizik a účinné. Ocet ucítíte jen chvíli, protože ten nemá tendenci ulpívat.

Myčka nádobí

Opět se na řadu dostane bílý ocet. Naplňte pohár bílým octem a umístěte ho myčky nádobí a nechte jej tam na jeden cyklus mytí. Myčka půjde možná hodinu až dvě cítit octem, ale tento zápach zmizí a myčka bude opět jako nová a především, nebude zapáchat.

Ocet na nábytek

Ocet lze použít také při úklidu (třeba na mytí kožené sedací soupravy), ale i na utírání prachu. Pokud vám látka namočená do octa nestačila na zbavení se cigaretového kouře, použijte ocet i při úklidu.

Odtok v kuchyni

I z kuchyňského dřezu někdy vychází nelibý zápach. Stačí, když do něj nasypete jedlou sodu a nalijete ocet. Necháte minimálně 10 minut působit, a pak spláchnete proudem horké vody.

  • Zápachu v domácnosti vám pomůže se zbavit i káva. Ať už zrnka kávy či mletá káva. Káva výtečně absorbuje pachy. Stačí kávu umístit do kávového filtru nebo látkového pytlíku a tyto balíčky rozmístit po bytě.
  • S odstraněním zápachu z domácnosti pomůže i šetrné omytí žárovky nebo výměna staré žárovky za novou. Budete se divit, ale žárovka rovněž přitahuje zápachy. Dům provoníte i tak, že na žárovku kápnete (když je studená) trochu éterického oleje. Po rozsvícení a rozehřátí žárovky se uvolní vůně do prostoru.

Obrázek: thecummingscompany