Přítomnost mazlíčků je v domácnosti poznat. Zvířecí chlupy odstraní jedlá soda, ocet nebo gumové rukavice

Fotografie: Matthew Paul Argall / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Mazlíčci jsou právoplatní členové téměř každé domácnosti. Abyste se snadno vypořádali s neduhy, které toto soužití přináší, vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

Život s domácími mazlíčky je naplněný radostí i starostmi. Ať už vám jejich přítomnost vyplňuje emocionální prázdnotu, nebo oživuje veselí rodinného života, život se zvířaty je vždy přínosem. Domácí mazlíčci pozitivně působí na pohodu majitelů, ale také na jejich sebevědomí, empatii a kvalitu interakcí s dalšími lidmi. Jedinými nepříjemnými vedlejšími účinky však mohou být zvířecí chlupy a nepříjemné zápachy. Na tyto problémy naštěstí existuje jednoduché řešení.

Jak snadno a účinně vyčistit celou domácnost

Každý domácí mazlíček vyžaduje zvláštní a pravidelnou pozornost. Musíte se o něj pečlivě starat, věnovat mu čas a energii a nakonec se vypořádat s přítomností chlupů a někdy i nepříjemného zápachu. Vyzkoušejte tyto praktické triky, které vás obou těchto nepříjemných problémů zbaví. Vaše domácnost tak bude opět čistá a příjemně voňavá. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální čisticí prostředky.

Jak vyčistit hladké povrchy

Pro snadné čištění hladkých povrchů, jako jsou dlaždice, parkety nebo kachličky, byste nikdy neměli používat vysavač. Úklid těchto povrchů si výrazně usnadníte, pokud k jejich vyčištění použijete mop nebo vlhčený hadřík. Mopem nebo vlhkým hadříkem veškeré chlupy z povrchu setřete a následně přetřete podlahu hadříkem z mikrovlákna. Po chlupech vašeho zvířecího mazlíčka nebude ani památky.

Snadné čištění koberců

Koberce bývají nejhůře udržovatelný povrch v celé domácnosti. Jednotlivé chlupy mají tendenci uvíznout mezi jednotlivými textilními vlákny koberce. S tímto problémem vám ani vysavač nepomůže. Abyste chlupy z koberce odstranili, posypte ho jemnou vrstvou jedlé sody a 10 minut ji nechte působit. Následně koberec vysajte. Jedlá soda odstraní z vašeho koberce nejen chlupy, ale pohltí i nepříjemný zápach.

podlaha mop
Fotografie: Pixabay

Důkladná očista rohů

Pro opravdu důkladné vyčištění rohů použijte k úklidu gumové rukavice. Veškeré rohy a další těžko dostupná místa můžete pomocí tohoto jednoduchého triku snadno a rychle vyčistit. Stačí konečky prstů nasazené rukavice navlhčit vodou a špinavá místa prsty jednoduše setřít. Chloupky se přichytí na gumový povrch rukavice a všechny rohy budou dokonale čisté.

Čištění křesel, pohovek a prádla

K vyčištění jakéhokoliv čalouněného nábytku můžete využít pogumované hadříky. Ty dokážou skvěle zachytit chlupy vašich domácích mazlíčků. Pro dokonalé dočištění tohoto nábytku pak použijte kartáč s hrubými štětinami. Abyste dostali chlupy ze svého oblečení, přidejte do zásobníku pračky k běžnému pracímu prostředku trochu bílého octa. Následně prádlo běžným programem vyperte a chloupky budou z vašeho oblečení snadno odpadávat.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]