Vylouhovaný pytlík od čaje rozhodně nepatří do koše. V domácnosti ho lze dále využít na celou řadu činností

Fotografie: Freepik

Čaj je chutný a může nám pomoci s mnohými neduhy. Od bolení břicha až po léčbu vředů. Ale co děláte s pytlíkem od čaje, když jej vyluhujete ve vodě? Pokud ho vyhazujete, děláte velkou chybu.

Čaj je bezpochyby druhým nejoblíbenějším nápojem na světě. Tím prvním je samozřejmě voda. Jistě to pro vás není žádnou novinkou, vzhledem k tomu, jaké zdravotní výhody nám mohou nabídnout bylinkové čaje. Zde ale výčet výhod nekončí, můžete jej po vyluhování použít dalším způsobem.

Pečuje o pleť

Jestliže se vám na vaší krásné tváři objevilo akné nebo máte kůži podrážděnou od slunce, možná až spálenou či vás kousnul komár, přiložte na postižené místo vyluhovaný pytlík bylinkového čaje, poskytne úlevu. Takový bylinkový čaj dokáže zatočit i s nevzhlednými kruhy a otoky pod očima. Stačí vám dva pytlíky čaje, které položíte na víčka a deset minut se natáhnete na pohovku a počkáte.

Fotografie: Freepik

Deodorant

Nyní použijte nevyluhovaný sáček s čajem. Ten jednoduše umístěte do zapáchající obuvi, budete jistě překvapení. Sáček totiž absorbuje veškerý pach. Pro zesílení účinku můžete použít váš oblíbený éterický olej. Sáček můžete použít i na toaletě nebo přivázat do skříně s obuví. Sáček bude fungovat dlouhou dobu.

Neutralizuje pachy v ledničce

Stačí, když koupíte ten nejlevnější čaj v pytlících a umístíte je i s otevřenou krabičkou do ledničky. Dokáže dokonale neutralizovat veškeré pachy. Pokud nechcete umístit do lednice celou krabičku čajů, bude stačit – a pach není tak silný – když na každou poličku zavěsíte pytlík s čajem. Jakmile si budete myslet, že pytlík neplní svou funkci, vyměňte ho za jiný.

Prací i čisticí prostředek

Všichni lidé, kteří pracují v kanceláři to jistě znají. Jakmile vypijete čaj, zůstanou v hrnku nevzhledné “špinavé” kruhy. Způsobují to třísloviny v čaji. Abyste je odstranili, budete potřebovat nejlépe jar, houbičku a sodu na pečení. Nebo také ocet. To je sice účinný způsob čištění, ale tyto produkty asi běžně v tašce nenosíte. Možná jste netušili, že tyto kruhy lze vyčistit i pomocí použitého pytlíku s čajem. Jednoduše pomocí pytlíku umývejte hrnek, překvapí vás, jak bude hrnek opět čistý. Poté bude stačit, když hrnek vypláchnete pomocí houbičky a teplé vody.

Fotografie: Freepik

Odstraní mastnotu

Mastnou misku ani talíř ve studené vodě neumyjete. Museli byste mít speciální čistič. Dejte do dřezu kastrol nebo nádobí, napusťte do dřezu teplou vodu a vhoďte do něj použité sáčky od čaje, alespoň dva. Nechte půl hodiny působit a poté umyjte. Taniny v čaji rozpouští tuk.

Čistí sklo

Sáček s čajem lze použít jako čistič zrcátek, oken a jiných podobných povrchů. Zalijte čaj běžným způsobem, nechte mírně vychladit a poté čaj přelijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na skleněné povrchy a vyleštěte pomocí papírové utěrky. Zbavíte se tak otisků prstů a nečistot.