Zdánlivě malý dům nabízí díky rekonstrukci překvapivě velký prostor k bydlení

Prakticky každá starší nemovitost má své kouzlo a charakter, který může být díky citlivé a promyšlené rekonstrukci znovu obnoven. Podobnou proměnou prošel tento dům pro rodinu, který byl rekonstruován postupně od roku 2012 do roku 2017.

Nemovitost v Drummondville během té doby prošla několika rekonstrukcemi, které jí daly prokouknout, a nyní je to rozkošný domek, kde byste jistě také chtěli bydlet. Dům byl citlivě renovován a na pozemku najdete nejen nádhernou terasu, ale také lázně a dostatek soukromého prostoru.

Obyčejný, ale prostorný

Na první pohled nepůsobí domek nijak zajímavě, dokonce by někdo mohl tvrdit, že je vyloženě obyčejný. Cílem rekonstrukce však nebylo vytvořit okázalé sídlo, ale spíše propojit domek s okolím a vytvořit z něj útulný domov. Jakmile vstoupíte do dveří, dýchne na vás příjemná domácká atmosféra, kterou od podobného vesnického domku jistě očekáváte.

Pohodlné bydlení pro rodinu

Od vchodu můžete vstoupit přímo do obývací části, která je propojena s kuchyní. Obojí nabízí příjemný prostor, zcela dostačující pro fungování běžné rodiny.

Kuchyně je modernizovaná a všechny části jsou chytře propojeny, aby byla i skutečně funkční a nabízela vše potřebné pro vaření pro rodinu.

Kombinace bílého dekoru se dřevem a vhodně zvoleným osvětlením dodává kuchyni velmi příjemnou atmosféru. Na kuchyň volně navazuje obývací prostor s jídelním stolem a sedačkou. Na první pohled je to místo jako stvořené pro setkávání rodiny. Prostor je doplněn jen několika nenápadnými doplňky, takže stále působí velmi svěže a moderně.

Odpočinek k nezaplacení

Z tohoto prostoru se dá vyjít ven na terasu. Ta je nádherně obložena dřevem a nabízí dostatek prostoru pro setkání v létě nebo za teplých podzimních večerů. Je zde i zahradní nábytek, který nabízí dost prostoru pro všechny.

Z terasy se pak jde dále na zahradu, kde vás na první pohled zaujme velká vířivka. Majitelé si nemohou vynachválit tuto investici. Po pracovním dni prý neexistuje nic lepšího než se naložit do horké perličkové lázně a pořádně si odpočinout.

Čtyři ložnice, dvě koupelny

I když je domek na pohled malý, nabízí neuvěřitelné prostory. Dvě ložnice jsou v suterénu a dvě na patře.

Hlavní ložnice má i poměrně velkorysé rozměry a nabízí pohodlné spaní pro dvě osoby. Je zde i televize a komoda pro uložení šatstva. Další ložnice slouží aktuálně jako pracovna, ale je v budoucnu možné ji využít prakticky jakkoliv.

V suterénu je vytvořen v podstatě další obývací pokoj, ve kterém najdete i rotoped a malou posilovnu, kde si majitelé mohou při sledování televize dát pořádně do těla. Ve druhém pokoji je malý pokoj pro hosty vybavený střídmě, ale velmi komfortně. V celém domě samozřejmě nechybí koupelny, které jsou skutečně velmi prostorné.

Fotografie: François Bruchesi / Manon Bernier

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]