Unikátní bydlení s kombinací kovových prvků a dřeva: Přestavěné obilné silo nabízí eleganci i pohodlí

Fotografie: Pexels

Netradiční ubytování se rozhodli nabídnout k dispozici majitelé jistého ranče na Floridě. Bydlet u nich budete v bývalém obilném silu.

Hospodářství obecně vždy čítalo mnoho různých staveb, které tvořily jeden fungující celek. S nástupem modernizace však dochází ke snižování potřebných prostor, co tedy potom s prázdnými objekty? Majitelé na Floridě vsadili na netradiční projekt a z nepoužívaného sila udělali jednopodlažní byt.

Unikátní bydlení je v módě

To, že lze bydlet i na tak neobvyklých místech, která původně ani pro bydlení určena nebyla, jako jsou jeskyně nebo kostel, z článků na BydlímeÚtulně.cz už jistě víte. Tolik tedy nepřekvapí rezidence na území americké Floridy, která vznikla z bývalého obilného sila. Na soukromém pozemku o více než dvou desítkách akrů je kromě sila i původní zemědělská usedlost, nicméně ani jedno už tak úplně neslouží svému prvotnímu účelu.

Majitelé se rozhodli dát silu nový úděl, konkrétně ho tedy přeměnili na ubytování krátkodobého charakteru. Vzhledem k tomu, že silo stojí dál od hlavních budov fungujících jako ranč, poskytuje místo dostatek soukromí, a to na dosah přírody. K dispozici je ubytovaným kromě zeleně také nedaleké město Lake City, které skýtá zázemí pro mnoho aktivit kulturních i sportovních.

Silo s rustikálním designem

Základna sila představuje asi 20 m2 obytné plochy, což není úplně mnoho. I vzhledem k nevýhodám vysokých stropů, které vypočítává web HobbyInStory, se tak majitelé rozhodli pro rozdělení sila na přízemí a patro. Obojí je potom zvenčí samostatně přístupné, přízemí vchodovými dveřmi, patro po schodech přes terasu. A to i přesto, že jde ve výsledku o jednu bytovou jednotku.

Od starého sila na žlutou ponorku a netradiční bydlení: Zahradu manželů zdobí plně funkční jednotka

V přízemí, jak ukazuje MyPositiveOutLooks, se nachází rustikálně zařízený centrální prostor. Surové dřevo zde zdobí jak kuchyňskou linku, tak stěnu oddělující od místnosti sociální zázemí. Na mnoha místech je rovněž přiznaný původní materiál sila, tedy kov. Ten spolu se dřevem vytváří nevšední a neokoukanou kombinaci. K vyběhnutí do prvního patra pak vybízí schody. V podlaží je místnost s pohovkami, které poslouží zároveň jako stylové místo ke spaní.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]