Žena vzala starý botník a proměnila ho v originální kus nábytku. Vše zvládla svépomocí

Máte v předsíni starý uzavíratelný botník a chtěli byste jej vyhodit? Pak ještě zadržte. Zkuste se například inspirovat touto úžasnou renovací, díky které získáte ve výsledku velmi moderní kus nábytku, jenž bude ladit s interiérem. K přestavbě botníku potřebujete jen pár nezbytností, trochu času a trpělivosti.

Jaké pomůcky budete potřebovat na přestavbu botníku?

Než se pustíte do práce, připravte si tyto pomůcky a materiál:

  • starý dřevěný botník
  • brusku, nebo smirkový papír
  • základní bílý nátěr na dřevo a štětec
  • vrtačku a sadu vrtáků

Dále budete potřebovat: sponkovačku, větší kus bavlněné látky v oblíbeném odstínu, vysoký molitan, nůžky, nožík a univerzální lepidlo.

Jak postupovat při renovaci starého botníku?

Nejprve je nutné, abyste si celou konstrukci botníku rozebrali. Toho docílíte pomocí vrtačky. Jednotlivé kusy dřeva poté zahlaďte a očistěte bruskou, či smirkový papírem.

Pak dřevěné desky k sobě navrtejte tak, abyste získali tři boční stěny botníku a na vrchní straně by měly být dvě dřevěné latě, které budou podpírat sedák. Dobře je upevněte k bočnicím.

V další fázi obroušený povrch botníku natřete rovnoměrně bílou barvou vhodnou na dřevo, aplikujte alespoň dvě vrstvy. Nechte zaschnout ideálně do druhého dne.

Dokončovací fáze

Až bude barva na botníku zaschlá, pusťte se do renovace sedáku. Z jeho povrchu odstraňte staré polstrování a dle jeho velikosti si odřízněte požadovaný rozměr na novém molitanu, který by měl mít výšku asi pět centimetrů.

K ruce si následně vezměte univerzální lepidlo, pomocí kterého přilepte molitan k dřevěné desce. Nechte chvíli zaschnout a poté se pusťte do nastřelování bavlněné látky na sedák. S tím vám pomůže sponkovačka.

Nové polstrování na dřevěné desce řádně přivrtejte k botníku a máte hotovo! Do vnitřního prostoru můžete umístit svou obuv, nebo třeba látkové boxy na různé maličkosti.

Fotografie: Ko_ milla

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]